Čarodějnická výtvarná soutěž

Tradiční čarodějnice v parku s dětmi v kostýmech a pálením postavy čarodějnice v Jindřichově Hradci se letos nebudou moci zřejmě uskutečnit. Aby si zvyk děti připomněly, vyhlásil pro ně místní KD Střelnice výtvarnou soutěž o ceny. Kdo se chce zúčastnit, ať namaluje jakoukoliv technikou motiv čarodějnice a se souhlasem a pomocí rodičů ho naskenuje a zašle na mail soutezkds@ jh.cz. Možné je se přihlásit i s fotografií vlastnoručně vyrobené čarodějnice. Zato se nepočítají děti v převlečení za čarodějnici. Nutné je uvést jméno a příjmení a věk autora. Posílat můžete do 18. dubna. Obrázky budou zveřejňovány na facebooku Střelnice a budou tam sbírat lajky. Kdo získá nejvíce zvednutých palců, dostane odměnu.

Po Soběslavi rozmístili kamínky

Hledejte s dětmi po Soběslavi a okolí duhové kamínky. Ty pomalovaly učitelky ze soběslavské MŠ Duha. Připravily jich kolem tří set s motivem duhy. Kdo nějaký najde, může na druhou stranu připsat PSČ a umístit ho jinam, můžete si také kamínky nechat pro radost. Fotografie z místa nálezu s pomalovaným oblázkem zašlete školce.

Zahrají ze střechy Sokolovny

Z vltavotýnské Sokolovny bude hrát další kapela. Na střeše místo pódia tentokrát stane skupina Nepresso, a to v sobotu 10. dubna v 16 h. Koncert bude živě streamovaný přes facebook Městského centra kultury a vzdělávání Týn nad Vltavou, takže si ho můžete pustit doma v obýváku.

Na viděnou! Z plakátu na koncert

Protože ne vše kulturní se vejde do online prostoru, přišli hudebníci z Police Symphony Orchestra z Police nad Metují s projektem Na viděnou! Po Jindřichově Hradci rozmístili výtvarně zpracované plakáty s QR kódem. Když kód načtete mobilním telefonem, uvidíte koncertní provedení skladeb v podání toho orchestru, každá je v jiném provedení.