více >>

Senioři budou soutěžit o putovní pohár starosty města Tábora

Akce již skončila

V úterý 24. září 2019 se na Stadionu Míru sejdou seniorky a senioři starší 60 let, aby změřili své síly v osmi disciplínách druhých táborských sportovních her seniorů. Hry pořádá Městská rada seniorů Tábor ve spolupráci se Svazem postižených civilizačními chorobami Tábor a městským Kontaktním centrem pro seniory. Zájemci o účast se mohou hlásit do 16. září 2019. Akce se koná pod záštitou místostarostky Olgy Bastlové. Novinkou letošního roku je putovní pohár pro vítězné družstvo, který do soutěže věnuje starosta města.

 Soutěžní klání vypukne v 10 hodin na Stadionu Míru. Pořadatelé po loňském premiérovém ročníku zvolili pro soutěž osm disciplín. Soutěžní družstva se utkají v hodu granátem (kriketovým míčkem) na dálku, běhu na 30 metrů s míčkem na raketě, srážení plechovek míčkem, házení kroužků na kužel, bollo ballu, hodu míčem na panáka, střelbě na malou branku a slalomu (běhu či chůzi) na 50 metrů. Soutěžit se bude za každého počasí. V případě deštivého počasí budou hry přesunuty do sportovní haly v Kvapilově ulici.

 „Hlavním cílem organizace sportovních her seniorů je propagace sportovních aktivit vhodných pro starší generaci vedoucích k posílení jejich zdravého životního stylu. Zároveň se jedná i o důležitou společenskou událost, kde dochází k navazování přátelských vztahů mezi seniory. Již první ročník v loňském roce potvrdil zájem táborských seniorů o tuto aktivitu, neboť se do soutěže přihlásilo dvacet družstev,“ shrnuje poslání her předseda Městské rady seniorů Tábor Jaroslav Kupsa. „Letos navíc budou senioři bojovat o putovní pohár starosty města Tábora, který přislíbil podporu této akci. Městská rada seniorů zve k účasti všechny táborské občany v seniorském věku. Bez ohledu na sportovní výsledky, budete všichni vítězi už tím, že přijdete,“ doplňuje Kupsa.

 Soutěží čtyřčlenná družstva složená jak z mužů nebo žen, tak smíšená. Jedinou podmínkou pro účast je dosažení věku 60 let v den konání akce. Pořadatelé počítají s maximální účastí 30 družstev. Vedle soutěže družstev se budou hodnotit i nejlepší souhrnné výkony jednotlivců v kategorii do 70 let a nad 70 let, zvlášť pro muže a pro ženy. Ocenění čeká též na úplně nejstaršího účastníka her. Vítězové obdrží diplomy, medaile a drobné věcné ceny od partnerů her. Na nejlepší družstvo navíc čeká pohár věnovaný starostou města. Tento pohár bude putovní a vítěz jej bude mít ve svém držení po dobu jednoho roku do konání dalších her.

 Zájemci o účast se mohou hlásit do pondělí 16. září 2019. Podrobné propozice her a přihláška jsou zveřejněny na webových stránkách města www.taborcz.eu v sekci Kontaktní centrum pro seniory. Akci finančně podpořil Jihočeský kraj a Zdravé město Tábor.

24. 9.  (09:00–14:00)
U Stadionu Míru, Tábor
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Chcete tady mít zveřejněný svůj příspěvek? Posílejte ZDE