VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Dotkni se Písku

Městské slavnosti

OBRAZEM: Házenkáři opustili haly a zahráli si na písku v Písku

Písek – U příležitosti slavnosti Dotkni se Písku se již počtvrté sešli házenkáři a házenkářky nejen z jižních Čech, aby se na konci sezony potkali v uvolněnější atmosféře. Plážová varianta házenkářského sportu nabídla dva dny plné zábavy nejen účastníkům, ale také divákům, kteří do Městského sportovního areálu v Písku 10. a 11. června zavítali.

Písečtí splnili slib a uspořádali procesí

Písek - V době válek o dědictví habsburské se Písečtí z obav před zničením města obrátili o pomoc k Panně Marii.

Sobotní večer zpříjemnila na náměstí Aneta Langerová

Písek /VIDEO/ - V sobotu večer patřilo Velké náměstí plné lidí Anetě Langerové. V Palackého sadech ve stejnou dobu hrála kapela Hastrmani, která také přilákala davy lidí.

Kontakty mezi městy potvrdila partnerská smlouva

Písek - Starostka Písku Eva Vanžurová a primátor slovenského Velkého Krtíše Dalibor Surkoš podepsali v sobotu na Velkém náměstí partnerskou smlouvu mezi oběma městy.

OBRAZEM: Velké náměstí v sobotu odpoledne roztančila baskická hudba

Písek /VIDEO/ - Městská slavnost pokračuje i v sobotu. Na Velkém náměstí zaujala hudební a taneční baskická kapela Korrontzi. Program pokračuje nejen na náměstí, ale také v Palackého sadech, na Bakalářích nebo v letním kině.

Veteráni přijeli hlavně na historických motocyklech

Písek - Alšovo náměstí zaplnila v sobotu 10. června dopoledne historická vozidla , mezi kterými tentokrát převažovaly motocykly.

Parkány patřily především dětem a výtvarníkům.

Písek - V domku u Putimské brány byla otevřena výstava členů Prácheňské umělecké besedy. Krajiny a další obrazy zde veřejnosti představili František Zima a Vladimír Vlasák.

Páteční večer nabídl průvod, lampióny i videomapping

Písek /VIDEO/ - Historický průvod prošel městem a na Velkém náměstí pak následovala historická část programu. Když se setmělo, byla připravena ohňová show, barokní ohňostroj a jako vrchol večera videomapping promítaný na budovu radnice. Ten si mohou návštěvníci slavnosti užít ještě v sobotu večer.

OBRAZEM: Páteční podvečer Dotkni se Písku ve zkratce

Písek - První den městské slavnosti Dotkni se Písku se chystal na své koncertní vyvrcholení, když v tom do města na Otavě dorazil průvod, v němž nechyběla ani hlavní postava letošní veselice Marie Terezie.

Slavnost pro Marii Terezii na Velkém náměstí

Písek - Historická část programu městské slavnosti byla ve znamení doby vlády Marie Terezie.

OBRAZEM: Městská slavnost pokračuje vystoupeními známých jmen i místních spolků

Písek /VIDEO/ - Městská slavnost nabídla během pátečního podvečera například vystoupení kapely UDG a zpěváka Marka Ztraceného na Velkém náměstí. V Palackého sedech vystoupily děti z oddílu SKP karate Písek. Program pokračuje historickou částí a až se setmí, je připraven videomapping.

OBRAZEM: Historické fotografie v domě U Slona

Písek - Do programu slavnosti přispěl také spolek Přátelé Kamenného mostu, který v zahradě historického měšťanského domu U Slona v pátek otevřel výstavu nazvanou Spravili jsme most. 

Písecký rodák Radek Pilař

Písek - V Čechově ulici je otevřena výstava věnovaná píseckému rodáku Radku Pilařovi, mimo jiné autoru výtvarné podoby Rumcajse, Manky a Cipíska.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT