VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Čtenáři nám napsali

Kulturní a sportovní události, oslavy, úspěchy i zajímavé momentky od našich čtenářů.

Besedovali o záchraně Božích muk na Protivínsku

Protivín - Snad žádný kraj nemá tolik křížků a božích muk rozesetých v krajině jako náš kraj Jihočeský. Jsou to němí svědci života našich předků.

12. slet čarodějnic na statku ve Chvaleticích

Písek - Pro loňský velký úspěch si Diacel Písek zopakoval setkání na statku ve Chvaleticích u Elišky a Fandy v sobotu 21. dubna.

Závodům dětí na kolech i koloběžkách přálo počasí

Písek - Galaxy CYKLOŠVEC Stevens závod dětí na kolech i koloběžkách se uskutečnil za krásného jarního počasí 19. dubna v Písku v areálu CYKLOŠVEC a Jaroslava Fajtlová - JF Autocentrum Fiat. Proběhlo zde i testování kol, elektrokol a koloběžek Galaxy bike, Stevens Bikes, Totem, Crussis aj.

Mirovické EMKO oslavilo Den Země s rodinami s dětmi

Mirovice - Rodinné centrum Mirovické EMKO připravilo na nedělní odpoledne 22. dubna pro rodiny s dětmi program zaměřený nejen na úklid veřejných prostranství a třídění odpadů.

Napravený Lotrando a uzdravená princezna v Mirovicích v podání žáků 6.

Mirovice - Na středu 18. dubna připravili žáci 6. třídy dvě dopolední divadelní představení. Nejprve zahráli hudební pohádku Lotrando a Zubejda pro žáky 1., 2. a 3. třídy. Druhé představení si užili žáci 4. a 5. třídy.

Žáci ZŠ E. Beneše se zúčastnili souboje čtenářů

Písek - V pondělí 16. dubna se konalo online kolo soutěže Souboj čtenářů 2018, kterou pořádá Svět knihy v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou.

Nejlepší česká nemocnice získala odměnou lůžko pro pacienty

Písek - Nemocnice Písek, a. s., která byla za rok 2017 vyhodnocena jako nejlepší nemocnice v České republice, získala odměnou lůžko pro hospitalizované pacienty.

Setkání zdravotně postižených sportovců

Písek - Zdravotně postižení sportovci se sešli 19. března na tradičním XVI. ročníku Velikonočního turnaje ve stolním tenise, který pořádá Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky, pracoviště Duha Písek.

Žáci ZŠ Orlík nad Vltavou netrpělivě očekávali jaro

Orlík nad Vltavou - Přestože jarní počasí letos nedodrželo smlouvu s pravidelným ročním koloběhem a první sluneční paprsky na sebe nechaly dlouho čekat, naše děti netrpělivě vyhlížely známky jara od půlky března.

OBRAZEM: Cestopisná přednáška o Kubě zaujala návštěvníky

Kluky - Ve čtvrtek 12. dubna pořádala obec Kluky v tomto roce již třetí cestopisnou přednášku v ZŠ Kluky. Po Aljašce a Uzbekistánu byla tentokrát tématem Kuba.

Rockem proti rakovině slaví patnácté výročí

Ražice - Všichni rockeři pozor! Divadlo Pod čarou připravuje jubilejní již 15. ročník open air festivalu Rockem proti rakovině.

OBRAZEM: Kafé & Kúchn - setkání učitelů v ZŠ Záhoří

Záhoří - Na Základní škole v Záhoří se uskutečnilo neformální setkání učitelů a učitelek němčiny.

Ukliďme svět, ukliďme Česko... ukliďme Branice

Branice - Stejně jako loni se v sobotu 7. dubna sešla parta velkých i malých nadšenců (19 dětí a 12 dospělých), kteří se společně zapojili do celorepublikové akce ve sběru odpadků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT