VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Čtenáři nám napsali

Kulturní a sportovní události, oslavy, úspěchy i zajímavé momentky od našich čtenářů.

Havelské posvícení v čimelické mateřské škole

Čimelice - Posvícení a hnětýnek čas už je tady zas. Na tuto podzimní akci, která se již stala dlouholetou tradicí v mateřské škole v Čimelicích, se děti velice těší. 

Paní Růžena Hůlová z Vlastce oslavila devadesátiny

Vlastec - Ve středu 10. října oslavila s rodinou a přáteli 90. narozeniny paní Růžena Hůlová z Vlastce, rozená Peřinová.

Děti z Benešovky navštívily tři kozy

Písek - „V pátek 12. října se v odpoledních hodinách pohybovaly na školní zahradě Benešovy školy tři kozy“ – i tak by mohlo znít policejní hlášení, pokud by se ovšem nejednalo o plánovanou akci.

Šesté Putimské setkání harmonikářů

Putim - V sobotu 13. října se v sále kulturního zařízení v Putimi uskutečnilo již 6.Putimské setkání harmonikářů.

Kapela Lunetic navštívila Písek

Písek - V pátek 12. října navštívila Písek kapela Lunetic.

Děti z hradišťské mateřinky si užily dopoledne s piráty

Písek - Nemá to nic společného s politikou, ale tradičně na podzim uspořádalo sdružení rodičů Veselá školka při 11. MŠ Písek společnou akci pro všechny děti.

Albrechtické cyklování

Albrechtice nad Vltavou - Na konci září se v nedalekých Albrechticích konalo oficiální zakončení cyklistické sezony v jižních Čechách. Název akce „Z hor, lesů a strání“ dával naději, že trasa povede krásnou jihočeskou přírodou.

Senioři si užili pestře vyplněný den

Písek - Svatý Václav přijel i s družinou do domova seniorů v Písku Čelakovského. Přivezl hudbu, zpěv a vystoupení tanečního folklórního souboru Písečan.

Krteček vyrazil na ozdravný pobyt

Písek - Začátkem října odjel Klub Krteček do Střelských Hoštic na podzimní ozdravný pobyt. Děti se tam setkaly s pejskem a kočičkou. Jelikož si pejsek poranil tlapičku, vyprávěla mu kočička pohádku „O pyšné noční košilce“ a právě tu „chudou“ noční košilku si děti svou tvořivostí samy nazdobily.

Jablíčkohraní ve školce v Kostelci nad Vltavou

Kostelec nad Vltavou - Ve středu 3.října se do školičky koulela jablíčka. Každé z dětí si v tento den přineslo dvě jablíčka, kterými byly motivovány celé dopolední hrátky. Vůně, barvy a tvary jablíček nabídly mnoho nápadů a inspirací k různorodým aktivitám s nimi.

Tmavomodří sloni zahráli v písecké knihovně

Písek - Týden knihoven v sobotu 6. října vyvrcholil festivalovým dnem Očima generací. Celodenní hravý, tvořivý a kulturní program zakončila svým vystoupením kapela The Dark Blue Elephants. Že jste o tmavomodrých slonech ještě neslyšeli? Není divu, ačkoliv pocházejí z jižních Čech, v Písku měli svou premiéru.

Párty, koncerty, beseda, Pomáda a Mamma Mia Show – i to je Filmový Písek

Písek - Filmový Písek bude diváky lákat především do kina. Ať už si vyberou z bohaté nabídky českých či zahraničních filmů, cílem organizátorů je, aby se všichni především dobře bavili. Proto je kromě filmů připraven i doprovodný program včetně slavnostního zahájení a zakončení. Na pořádném „filmáči“ nemůže chybět ani pravá festivalová párty. Držitelé permanentky navíc výrazně ušetří na vstupech. Na co se tedy návštěvníci festivalu mohou těšit?

Závod prověřil brannou připravenost středoškoláků

Písek - Závodem smíšených týmů, který prověřil znalosti a dovednosti středoškoláků v oblasti sportovně branných aktivit, si letošní 100. výročí československé státnosti připomněli v úterý 2. října studenti píseckých středních škol.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT