VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Cipískoviště

Unikátní akce, její historie, obsáhlé fotogalerie, aktuální informace, vše na jednom místě.

Cipískoviště skončilo. Nahradí ho Pískoviště

Písek – K nejpopulárnějším kulturním akcím ve městě patří Cipískoviště se sochami z písku a akcemi hlavně pro děti. O název Písečtí přišli, ale akce bude pokračovat dál.

Písek přišel o název populárního Cipískoviště

Písek - Jedna z nejpopulárnějších akcí města spojená se sochami z písku a množstvím akcí zejména pro děti, která každoročně zahajuje turistickou sezonu, přišla o svůj název.

Klub Krteček se zapojil do programu Cipískoviště

Písek - V pátek 12. května uspořádal Klub Krteček v rámci akce Cipískoviště ve Schrenkově pavilonu v Palackého sadech improvizovanou dílničku pro všechny příchozí děti.

AKTUALIZUJEME

Rumcajs, Manka a Cipísek v životní velikosti i o něco větší z písku

Písek – Obří pískové sochy na nábřeží Otavy, závody dračích lodí, vystoupení v Palackého sadech, šapitó na Alšově náměstí, průvod cirkusu Nostalgie i večerní pouštění vodních lampionů. To vše nabídne letošní ročník Cipískoviště.

Písek osloví obyvatele i návštěvníky

Písek - Cipískoviště zahájí hlavní turistickou sezonu, i když předzvěstí už byla jarní velikonoční slavnost na Kamenném mostě.

První stopu Radek Pilař zanechal v Písku

Písek – Obyvatelé a návštěvníci města budou mít od pátku do neděle mimořádnou příležitost potkat se s loupežníkem Rumcajsem, jeho ženou Mankou a synkem Cipískem. Letošní ročník Cipískoviště je věnován těmto postavičkám z příběhů Václava Čtvrtka, jejichž výtvarnou podobu vytvořil Radek Pilař.

AKTUALIZOVÁNO

Obrazem: Sochaři začali pracovat na obřích pískových sochách

Písek - Už pojedenácté letos vyrůstají na nábřeží řeky Otavy obří pískové sochy. Bude jich celkem šest, z nichž jedna bude stát jako v posledních letech u městské elektrárny. Třímetrové sochy tvoří osvědčená dvojice akademických sochařů Jiří Kašpar a Josef Faltus, a to už posedmé. Spotřebují na ně necelých sto tun písku.

Rumcajs oslaví na Cipískovišti padesát let, Sladovna deset

Písek – Na letošním Cipískovišti se bude podílet také město Jičín, se kterým město pojí známá kreslená postava píseckého rodáka Radka Pilaře – Rumcajs.

OBRAZEM: Sochy z písku už náplavku nezdobí. Letos vydržely nejdéle

Písek – Více než půl roku vydržely sochy z písku na náplavce u Kamenného mostu a na prostranství pod městskými hradbami. Byly slavnostně odhaleny 15. května v rámci programu Cipískoviště, kterým byla v Písku zahájena hlavní turistická sezona. Hlavním námětem byly pohádky a výročí Karla IV.

Do programu Cipískoviště se zapojuje celé město

Písek - Cipískoviště se uskuteční od pátku 13. do neděle 15. května.

Sochy vydrží až do listopadu

Písek – Hlavní sezona cestovního ruchu sice skončila, ale jedno z úspěšných lákadel pro turisty je stále na místě.

OBRAZEM: Druhý den Cipískoviště v Písku

Písek - V sobotu pokračoval program Cipískoviště. Na řece Otavě závodily dračí lodě, na náplavce si mohli lidé prohlédnout pískové sochy, v Palackého sadech se střídala nejen hudební vystoupení a na Výstavišti pokračovala road show Jižní Čechy olympijské.

FOTOGALERIE A VIDEO: První den Cipískoviště v Písku

Písek - První den Cipískoviště nabídl zábavu nejen pro děti, ale i pro dospělé. Nikdo si nenechal zkazit náladu nepřejícím počasím a všichni si pískové sochy, vystoupení i atmosféru akce zahajující sezonu užili.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT