V kanceláři u TMBK. Jak vznikají nejslavnější koláže?

Zdroj: Youtube

Tomáš se věnoval i tématu voleb na Slovensku. Jak je vnímal a jak vypadá jeho pracovní den? „Byl jsem z toho trošku přejetý, ale zase jsem měl na chvilku nějaké téma, kterému jsem se mohl věnovat. Většinou mě ale tyto věci nějak emočně nezasahují. Můj pracovní den vypadá často tak, že sedím doma, tiše koukám do obrazovky a vedle mě hraje můj syn PlayStation,“ říká Tomáš Břínek v novém podcastu Backstage. 

Tam ho pozvala redaktorka lifestylového webu iglanc.cz Adéla Nosková, které Tomáš Břínek mimo jiné prozradil, proč drží syna dál od své práce nebo s jakými komentáři se setkává u svých koláží.

Být offline? To se ještě nestalo

Tomáš Břínek se věnuje aktuálnímu dění. Může si vůbec vzít na delší čas dovolenou a být offline? „Ještě se to nestalo. Já si na dovolenou s sebou beru notebook, mám výhodu, že mohu pracovat, kde a kdy chci. Potřebuji k tomu jen wifi. Občas se může stát, že něco promeškám, třeba když se opiju, druhý den vstanu odpoledne a mezitím se něco událo. Někdy, když jsem mimo signál nebo mám krizi, zavolám jednomu známému a on to za mě udělá,“ prozradil známý grafik a satirik.

Synu Hugovi je dvanáct a půl roku, učí ho už své práci? „Syna držím od instagramu dál, to co dělám, generuje spoustu lidí, kteří jsou zákeřní a zlí. Často se potýkám s výhrůžkami. Ale nějak to neřeším, to bych se zbláznil. Většinou jsou to sprostá slova, málokdy je to konstruktivní, na co rád odepíšu. Sklízím ale i chválu, a za to jsem vděčný. I když daleko víc si cením, když do komentářů napíší čtenáři něco vtipného, co pobaví zase mě,“ přiznává Tomáš Břínek. 

Kdo je Tomášův oblíbený diskutér a kterým tématům se věnuje? „Ono se to různě mění, vždycky když se jeden člověk unaví, nastoupí někdo jiný. Teď je tam jeden proruský troll, s ním je celkem švanda. Většina mých témat je politických a pak showbyznys,“ vysvětlil Tomáš Břínek a řekl i to, jaké satirické stránky sleduje: „Těší mě, když bodují ty moje, naposledy byl vcelku úspěšný sjezd tatínků dětí Agáty Hanychové. Na sledování cizích stránek jednoduše nemám čas,“ dodal grafik.


Nahrává se anketa ...

Před lety byl Tomáš Břínek dvorním fotografem tehdy ještě své tchyně Haliny Pawlowské, která byla šéfredaktorkou magazínu Glanc. A také pro časopis ještě dlouhou dobu zvěčňoval bydlení celebrit. Nestýská se mu po focení? „Všichni teď fotíme na mobily, ale přemýšlel jsem, že bych si pořídil nějaký foťák a měl to jako koníček. Profesionálně se už ale k tomu nevrátím,“ má jasno TMBK.

Jiří Burian přijal pozvání do podcastu Adély Noskové Backstage
Kapitána Dema čeká proměna. Zpěvák a producent pro fanoušky chystá one man show

Jaký zajímavý projekt Tomáš Břínek připravuje, který nápoj mu nesmí chybět v pracovně nebo proč už nehraje v kapele? To a mnoho dalšího se dozvíte v dalším dílu podcastu Adély Noskové.

Co je Backstage?
Backstage je tajné území slavných - zákulisí, kam mají přístup jen ti, kterým patří a pak pouze pár vyvolených s backstage pasem jako vstupenkou na krku! Teď do něj můžete díky novému podcastu Adély Noskové, redaktorky webu iglanc.cz, vejít i vy! Hosty podcastů Backstage jsou influenceři, hudební interpreti, ale také manažeři, výtvarníci, slavní… Prostě všichni ti, kteří tvoří svět umění.