I když všechny epizody začínají prohlášením, že postavy v každém díle jsou smyšlené, už podle tváří postaviček je obvykle jasné, o koho se jedná. Speciálně u Meghan a Harryho neměl nikdo sebemenších pochyb.

Úspěšný animovaný seriál, který spolu vytvořili Trey Parker a Matt Stone, parodoval v průběhu let řadu hvězd. Od Sarah Jessicy Parker po Ala Gorea, a neušly mu ani některé náboženské organizace. Mnozí potrefení přešli veřejnou potupu s humorem či mlčením, byli ale i ti, kteří si satiru nenechali líbit a veřejně se ohradili.

Harry a Meghan: Kanadský princ s hloupou ženou

Jedna z posledních epizod roku 2023 paroduje kontroverzi kolem sporu Meghan Markle a prince Harryho s tiskem a jejich odchod od královské rodiny. Ačkoliv nejsou v epizodě „The Worldwide Privacy Tour“ jmenováni, díl míří na „kanadského prince“ a jeho hloupou manželku, kteří svorně tvrdí, že chtějí soukromí a přitom se neustále propagují.

South Park, epizoda „The Worldwide Privacy Tour“:

Zdroj: Youtube

Meghan byla parodií údajně „ohromena a rozrušena“. Objevily se i zvěsti o právních krocích, tu možnost ale královský pár časopisu People vyvrátil.

Kanye West nechápe vtipy

Pátá epizoda třinácté řady nepotěšila rappera Kanyeho Westa. Poté, co byl popsán jako sebejistý „génius“, který nechápe vtip, proč z něj záliba v rybích tyčinkách udělala gay rybu, uvedl veřejně: „Dokud si lidé budou myslet, že se chovám jako blbec, budou se mi tyhle sr**ky dít pořád. Mám před sebou dlouhou cestu, než lidé uvěří, že takový nejsem.“ A není?

Harry a Meghan v novém šestidílném dokumentu na Netflixu kritizují královskou rodinu.
Harry a Meghan odkryli špínu královské rodiny: Křičící William i taktické hry

 

JLo: Sexy, nebo tlustý zadek?

V roce 2003 představil seriál během své sedmé sezony epizodu nazvanou: Tlustý zadek a hlava jako palačinka, která vykreslovala zpěvačku Jennifer Lopez, a to velmi absurdně. 

Byla znázorněna, jak bojuje proti vlastní hispánské stereotypní loutkové verzi, která jí ukradla kariéru a identitu. Reakce Jennifer nebyla ani trochu pozitivní… 

Russel Crowe doplatil na své chování

Také na herce Russella Crowea se tvůrci South Parku zaměřili. V roce 2002 si udělali legraci z jeho nestálého chování a veřejných hádek. Herce vypodobnili jako hvězdu dětského pořadu, která cestuje po světě a náhodně mlátí lidi. I přesto je Crowe pochválil jako velmi vtipné muže.

Sám řekl: „Doufám, že budou pokračovat v tom, co dělají…“ Parodie byla inspirována špatnou osobní zkušeností s ním.

Ben Affleck a Jennifer Lopez
Utajená svatba. Jennifer Lopez a Ben Affleck se vzali ve Vegas

Ze Sarah J. Parker udělali ošklivku

Vzhled ikony Sexu ve městě Sarah Jessicy Parker byl zesměšňován už několikrát, například ve filmu Ed Wood. Epizoda 14. řady South Parku však byla v tomto ohledu pro herečku poslední kapkou.

„Osobní kritika mi připadá nechutná. Je to necivilizované a vulgární,“ vyjádřila se pohoršeně.

Tom Cruise neunesl zesměšnění

Tom Cruise byl středobodem nechvalně známé epizody 9. řady „Trapped in the Closet“ s názvem odkazujícím na píseň R. Kellyho. Jeho postava se tam potýká s homosexualitou, zatímco je uvězněna ve Scientologické církvi.

Tom Cruise
Erotický dobrodruh i letec. Cesta Toma Cruise na vrchol byla trnitá

Cruise v roce 2005 hrozil, že vycouvá z propagačního turné Mission: Impossible III. Mateřská společnost Paramont Pictures totiž epizodu odvysílala. Scéna z věznící skříně byla později parodována na cenách Emmy.

Cynismus a negativita

„Ani jsem o tom seriálu nevěděla, dokud jsem si v časopise Time nepřečetla, že mě v něm použili velmi negativním způsobem,“ svěřila se Barbra Streisand časopisu Mirabelle v roce 1997.

Objevila se hned v první seriálové sezoně a moc se jí nelíbilo, že byla ztvárněna jako mechanický dinosaurus jménem „Mecha-Streisand“. Nakonec vše ale přešla s humorem.

„Vím, že to nebylo zlomyslné. Ale zajímalo by mě, jestli pořady jako South Park nepřispívají k cynismu a negativitě v naší kultuře,“ řekla.