Mňága a Žďorp hrají spolu už 36 let. Za tu dobu na svých albech vydali asi 250 písní. I když některé z nich hráli snad „milionkrát“, pořád jejich songy mívají podle Petra Fialy jiný rozměr.

„I podle toho, kde hrajeme. Zda jde třeba o malý klub nebo velký festival. Těším se vždy na hraní osvědčených kusů, jako je Hotel nebo Nechám si projít hlavou. Máme pocit, že se nám povedly, že tam není nic navíc, ani nic nechybí,“ prozradil v pořadu moderovaném Romanem Štěpánkem muzikant Petr Fiala.


Nahrává se anketa ...

Prozradil, že s kapelou chystá další desku. „Čím jsou hudebníci starší, tím je pro ně vytvořit novou desku těžší. Nechtějí se opakovat. Nicméně mojí metou je napsat ještě pár dobrých písniček,“ uvedl Fiala.

Důležité podle něj je, aby se kapela nestala svým vlastním revivalem.

Petr Fiala - Mňága a Žďorp:

Je dobré opustit českou bublinu

S parťáky plánuje, že budou více hrát v zahraničí a zpestří si tak svou hudební kariéru. Kapela už mimo jiné vystoupila v USA, Londýně, Šanghaji, Číně, Belgii či Maďarsku.

„Je zajímavé opustit tu svou českou bublinu. Při návratu si pak často uvědomíme, že zase není tak nutné se vracet,“ doplnil Fiala.

Písnička Rodné lány z alba Made in China:

Zdroj: Youtube

„Naše země je přepolitizovaná“

I když prý 20 let neviděl televizní noviny, o situaci v České republice má jasno. „Naše země je přepolitizovaná. Nikdy ale nepřijde nějaký mesiáš. Spoléhejte na sebe, na svůj mikrokosmos, rodinu, na své kámoše,“ říká Petr Fiala.

Co ještě také ve videocastu Petr Fiala prozradil:
Proč musel pást krávy?
Proč mu důchodci strhali vylepené letáky?
Jakou roli v jeho životě hraje Slepé střevo?

Podívejte se i na další díly podcastového seriálu Deník s nadhledem.