Anna Julie Slováčková bojovala s rakovinou už před čtyřmi lety. Poté, co nad zhoubným nádorem vyhrála, užívala si života a hodně energie vložila do osvěty. Sama se totiž setkávala s mýty kolem této nemoci. „Že se týká pouze starších lidí a těm v mém věku se vyhýbá. Onemocnět může bohužel kdokoli. Mladší, starší a bohužel i děti,“ vysvětlila zpěvačka.

Anička si letos pořídila psí kamarádku. Dala jí jméno Jindřiška

Stejně tak, jako upozorňovala na to, že preventivní kontroly není radno zanedbávat, i nyní je přesvědčená o tom, že by se lidé měli svému zdraví věnovat. Být vůči svému tělu vnímaví. 

Hlavně pozitivně

Poté, co se Anička poprvé úspěšně poprala s rakovinou, sdílela s veřejností svůj optimistický přístup k životu: „Nejsem typ člověka, kterého by rozesmutnilo, nebo naštvalo špatné počasí, či podobné maličkosti. Snažím se být vždy optimistická a pozitivně přemýšlet,“ prozradila. Tento přístup je evidentní i ve způsobu, jakým se vypořádává s aktuálními zdravotními výzvami.

Anna Slováčková.
Rakovina mě naučila být víc asertivní, říká Anna Slováčková

Hudební terapie

Hudba, která pro ni byla vždy zdrojem útěchy a radosti je stále středobodem jejího života. „Muzika je pro mě skutečně nejlepší terapií. Díky ní se můžu vyřvat ze všeho trápení. Zároveň tím můžu i třeba pomoci. Lidé si řeknou: ‘Ty jo, přesně tohle teď prožívám.’ A s danou písní se ztotožní,“ vysvětlila Anna. Ta je zároveň přesvědčená, že tak, jak dokáže předat dál ne úplně pozitivní téma, dokáže lidem předat radost a štěstí pomocí optimistické, radostné písně.

Dagmar Patrasová
Dagmar Patrasová o dceři Anně Slováčkové: Chodí se se mnou radit, ale tajně

Navzdory své nemoci se Anička neplánuje vzdát hudební, ani herecké kariéry. Ráda by pokračovala v práci tak, jak jí to zdravotní stav dovolí. Díky zpívání i natáčení seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 přijde na jiné myšlenky. Navíc ji tyto aktivity nabíjejí energií. V jejím odhodlání pokračovat v hudební kariéře hrají roli i koncerty, které má s kapelou k nové desce Osudová v plánu.

Anička natočila k nové desce videoklip s názvem Pokoj. Zahráli si v něm i rodiče. Maminka Dagmar Patrasová a tatínek Felix Slováček. 

Zdroj: Youtube

Přátelé a klid

Aničce se v posledních dnech dostalo obrovské podpory z řad fanoušků, rodiny i kamarádů.

Anna Julie Slováčková, Marta JandováAlbum Osudová pokřtila Anna Julie Slováčková 4. října v Lucerna Music Baru. Mezi hvězdnými hosty byla zpěvačka Marta Jandová.Zdroj: Profimedia

Pozitivní energie je pro zpěvačku v náročném období neocenitelná. Konec konců, mezi lidmi, které dobře zná, se cítí uvolněně. Z takových setkání čerpá energii. „Uvolnit se dokážu v momentě, kdy je kolem mě parta lidí a přátel, které znám, a kterým důvěřuji. Můj klid je pro mě čím dál víc důležitý. Vážím si každé chvilky, kdy mohu být doma, v lese, na chalupě, na výletě… daleko od lidí,“ svěřila se zpěvačka, která se stejně jako před čtyřmi lety, postavila nemoci čelem.