Z Husinečné přehrady odtéká stále více vody, opět se rychle zvyšuje hladina Blanice a Otavy, z Jiherského potoka v Písku se stává divoká řeka.
12. srpna v 10 hodin vyhlašuje přednosta Okresního úřadu v Písku Zdeněk Prokopec stav nebezpečí. Na většině území okresu přetékají rybníky, komunikace a železniční tratě jsou neprůjezdné.

V Písku, Protivíně, Milenovicích a na dalších místech intenzivně pokračuje evakuace obyvatel. Mnozí však nechtějí své domovy opustit. Při jejich pozdější záchraně například na Soutoku nebo v Protivíně nasazují životy profesionální a dobrovolní hasiči, v Písku na sídlišti Portyč a v Čechově ulici bylo nutné použít vrtulníky. Celkem bylo v okrese evakuováno 6044 osob, z toho 73 jich zachraňovaly vrtulníky a 66 čluny.

V noci na 13. srpna Otava v Písku kulminovala a její průtok už nebylo možné ani změřit. Převalila se přes Kamenný most, strhla zábradlí a část soch. K událostem v Písku se vrátíme v pondělí. Zítra budeme mapovat události před pěti lety na Miroticku a Mirovicku.