deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Marné dovolání k Nejvyššímu soudu: Bývalý kriminalista předal překupníkům cigaret informace z policejního spisu. U soudu dostal podmínku.
Poslední potřebný souhlas: Turecký parlament bude dnes hlasovat o přistoupení Finska do NATO. Ostatní členové už rozšíření schválili.
Přenos na člověka: Chilské úřady zjistily ptačí chřipku u 53letého muže. Zdroj nákazy hledají. Nemoc nacházely u volně žijících zvířat.
Kontroly ubytoven: Středočeští policisté kontrolovali ubytování ukrajinských uprchlíků. Podle seznamů jich našli polovinu. Boj o život u kolejí: Záchranáři na Táborsku hodinu pracovali na zachování života ženy sražené vlakem. Vrtulník ji přepravil na ARO. Jedna zraněná osba: Záchranáři pracují u dopravní nehody dvou osobních a nákladního vozidla na se zraněnými na silnici I/35 u Koclířova.
Nepřátelská země: Rusko přidalo na seznam nepřátelských zemí, sdělil podle novin Kyiv Post ruský velvyslanec v Budapešti.
Obvinění prostudují spisy: Kriminalisté ukončili vyšetřování v kauze Dozimetr, která se týká ovlivňování zakázek v pražském dopravním podniku.
Čelí stíháni pro podvod: Ředitelka základní školy je podezřelá z podvodu. Měla se vykazovat falešným diplomem s vysokoškolským titulem. Třetí stupeň poplachu: Hasiči dál pokračují v boji s požárem penzionu v Bradě na Jičínsku, na místě pracuje 12 jednotek.
Smrtelná nehoda na silnici II/380: Při srážce s nákladním u Sokolnic zahynula řidička osobního auta. Silnice je dál uzavřená.
Poziční boje v Bachmutu: Ruské síly postoupily u Bachmutu, ukrajinští vojáci však celkově drží obranné linie, uvedl ukrajinský generální štáb.
Projev prezidenta po devíti letech: Petr Pavel po neformální diskusi se senátory promlouvá na schůzi. Předchůdce byl v Senátu naposledy v roce 2014.
Bez zranění osob: V Bradě na Jičínsku zasahují hasiči u požáru penzionu. Požár se šíří v mezistropí, jednotky rozebírají střechu.
Zvýšení závazku z 32 procent: Evropská unie by měla v roce 2030 produkovat 42,5 procenta celkové spotřeby energie z obnovitelných zdrojů.
Současné snížení daně z mimořádných zisků: Maďarská vláda zavádí novou daň na ropnou a plynárenskou společnost MOL. Zdaní její výnosy.
Zadržený americký novinář: Ruské úřady v Jekatěrinburgu zatkly novináře Evana Gershkoviche z Wall Street Journal. Zřejmě ho obviní ze špionáže.
Papež se prý brzy zotaví: Zdroje z římské nemocnice očekávají, že šestaosmdesátiletého pontifika bude možné propustit do Květné neděle.
Hasiči cvičí v Zelenči a Příbrami: Středočeští hasiči mají cvič v areálu podniku Čepro Mstětice a skladu lithiových baterií v Příbrami.
Střelba mezi dětmi v bytě: Policie v Indianě vyšetřuje smrt rok a půl starého chlapce. Zastřelil ho zřejmě pětiletý bratr. Našel doma pistoli.
Konec nejdelšího čekání: Basketbalisté Sacramenta si poprvé od roku 2006 zajistili účast v play off NBA.
Poprvé za deset let: Ve španělské zoo se úspěšně vyklubalo pět mláďat varana komodského největšího zemského žijícího ještěra.
O odvolání rozhodne rektor školy: Akademický senát Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze (se tento týden zastal svého děkana Ševčíka.
Zastavený provoz: Kvůli srážce s osobou nejezdí vlaky na trati z Olbramovic do Českých Budějovic v úseku Planá n. L. do Veselí n. L.
Nárazy do stromů: Dvě havárie aut do stromů zaměstnaly ráno hasiče a záchranáře. Řidiči utrpěli vážná zranění.