deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Protiúder: Ruskem okupovaný Melitopol v Záporožské oblasti je po ukrajinskému ostřelování bez elektřiny.
Dubnové uzavírky: Brněnské tunely čeká nutná údržba. První na řadu přijde Pisárecký tunel už třetího dubna. Auto v lese: Řidič osobního auta zahynul při noční havárii na I/11 u Žamberka. Okolnosti vyšetřuje dopravní policie.
Zfárá za horníky: Preziden republiky přijel do dolu Darkov, zahajuje druhý den návštěvy Moravskoslezského kraje.
Příčina v šetření: Hasiči z Klášterce nad Ohří a Kadaně v noci dvě hodiny bojovali s požárem dodávky a karavanu v Prunéřově.
Nadaný střelec: Hokejový útočník Jakub Vrána dvěma góly vystřelil výhru St. Louis 6:5 v prodloužení nad Vancouverem.
Pozvání do Kyjeva: Ukrajinský prezident Zelenskyj řekl agentuře AP, že pozval čínského prezidenta Si Ťin-pchinga na Ukrajinu.
Kozel představí císaře: Lovecký zámek na jihu Plzeňska nabídne od soboty mimořádnou výstavu o Rudolfu II.
Stabilita úroků: Rada Česká národní banky projedná základní úrokovou míru. Pozorovatelé očekávají, že s ní hýbat nebude.
Pyrotechnik před soudem: Soud projednává výbuch na cvičišti v Brdech. Obžalovaný vinu za smrt dalšího vojáka odmítá. 320 litrů plazmy: Brněnský dárce chodí krevní plazmu dávat už šestnáct let.
Druhý největší počet obětí na světě: Počet pacientů zemřelých v souvislosti s Covidem19 dosáhl 700 tisíc. Vyšší je jen ve Spojených státech.
Jen klasická hudba: Společnost Apple na své streamovací hudební platfromě spustila kanál určený jen pro nahrávky vážné hudby.
Peru vyšetřuje dva prezidenty: Prokurátoři středomaerické země podezírají hlavu státu i jeho předchůdce z praní peněz v kampani v roce 2021.
Musk a Wozniak chtějí zpomalit vývoj AI: Majitel Twitteru a spoluzakladatel Apple spolu s dalšími žádají pauzu ve vývoji silnější umělé intelgence.
První rozhodnutí o Ševčíkovi: Výzvu k odvolání děkana Ševčíka projedná senát jeho faktuly VŠE za týden.
První panovnická cesta: Britský král Karel III. zahájí státní návštěvu Německa. První měla vést do Francie, znemožnily ji protesty kvůli penzím.
Proti reformě důchodů a emisní normě: Odboráři ze svazu Kovo budou v poledne demonstrovat před Strakovkou. Ministři jsou v Jeseníku.
Revize bankovního dohledu: Nezávislá inspekce prověří práci americké centrální banky v souvislosti s pádem SVB.
Manévry s raketami: Rusko zahájilo cvičení s mezikontinentálním balistickým raketovým systémem Jars a několika tisíci vojáky, informovalo ru
Výzva z Bílého domu: Prezident Biden vyzval k upuštění od soudní reformy v Izraeli. Premiér Netanjahu odmítl zahraniční vměšování.
Varování Číně: "Zastávku" tchajwanské prezidentky v USA by Čína neměla zneužít k agresu vůči ostrovu, vyzvali američtí činitelé.
Vláda bude jednat v Jeseníku: Ministři na výjezdním zasedání projednají podporu regionů i platy na vysokých školách.
Prezident republiky v Moravskoslezském kraji: Petr Pavel pokračuje v návštěvě, zavítá do dolu Darkov, pojede do Karviné.
Dnes bude oblačno až zataženo: Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C, na Šumavě kolem 4 °C.