deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Útok Íránu: Izrael uvedl, že společně se spojenci zmařili 99 % z více než 300 bezpilotních letounů a raket vypálených na jeho území.
Globální oteplování ohrožuje lyžařské dovolené: Některá zimní střediska proto oživují starodávný trik, šetří si sníh přes léto, napsal server BBC News.
V Obědkovicích se zřítil dům: Spadl kvůli stavebním pracím v domě. Hasiči zabezpečují objekt a čekají na příjezd statika. Nikdo se nezranil.
Válka na Ukrajině: Rusko v posledních týdnech zesílilo raketové a dronové útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu.
Útok Íránu: Žádní Češi v Izraeli po nočním úderu nevyhledali pomoc českého velvyslanectví.
Nehoda na 104. kilometru D1: Při srážce ve směru na Brno se zranili dva lidé. Záchranáři jednoho museli do nemocnice převést vrtulníkem.
Situace v Izraeli: Vedení armády hodnotí situaci a probírá plány dalšího postupu. Biden zemi podporuje, od odvety ale Izrael odrazuje.
Postup bojů: Ukrajinská protivzdušná obrana v noci zneškodnila všech deset dronů typu Šáhed, které Rusko posalo, uvedl Kyjev.
Nehoda na D1: Hasiči zasahují na 104. kilometru ve směru na Brno, kde se vybouralo osobní auto.
Situace v Izraeli: Země po nočním leteckém útoku z Íránu opět otevřela svůj vzdušný prostor pro civilní letadla.
Procházka se vrátil na vítěznou vlnu: Porazil Rakušana srbského původu Aleksandara Rakiče. Rozhodčí ukončil duel ve 2. kole v čase 3:17 minuty.
Válka v Pásmu Gazy: Hamás odmítl návrh dohody o rukojmích, které zadržuje po svém loňském útoku, uvedl premiér Netanjahu.
Útok v Sydney: Agresor měl podle vyšetřovatelů problémy s mentálním zdravím. Než ho policistka zastřelila, smrtelně pobodal 6 lidí.
Etnické napětí v Rusku roste: Zpráva Human Rights Watch 2024 upozorňuje na potlačování občanských svobod a útoky na etnické menšiny.
Íránský útok stále pokračuje: Izraelská armáda zatím zneškodnila více než 200 dronů a raket, mnohé ještě mimo území státu.
Schůze bezpečnostního poradního týmu Bílého domu: Biden ho svolal kvůli odvetnému útoku Izraele. Také už volal s izraelským premiérem Netanjahuem.
Jordánsko pomáhá Izraeli: Stíhačky jordánských ozbrojených sil zlikvidovaly řadu dronů, kterými v noci zaútočil Írán na cíle v Izraeli.
Útok na Izrael: Biden v souvislosti s íránským útokem ujistil zemi, že má neochvějnou podporu Spojených států.
Počasí na neděli: Dnes bude převážně polojasno, postupně přibývání oblačnosti a ojediněle přeháňky. Nejvyšší teploty budou 21 až 26 °C.
Útok na Izrael: Ministerstvo zahraničí vyzvalo Čechy v Izraeli v souvislosti s útokem z Íránu k nejvyšší opatrnosti.
Válka na Ukrajině: Drony dodané na ukrajinskou frontu jsou letos již třikrát vyšší než v roce 2023, uvedla armáda.
Íránský útok na Izrael: Britský premiér Sunak odsoudil íránský režim za jeho útok, napsalo Reuters.
Čína posílila vztahy se Severní Koreou: Nejvyšší čínský představitel Čao Le-ťi se setkal s Kim Čong-unem v době, kdy vůdce testy raket zastrašoval Jižní Koreu.
Rusko zesílilo ofenzívu: Situace na ukrajinské východní frontě se v posledních dnech výrazně zhoršila, přiznal Syrskyj.
IDF sleduje všechny drony vypuštěné z Íránu: Protivzdušné obrany jsou v nejvyšší pohotovosti a stejně tak letouny letectva a lodě námořnictva, sdělila armáda.