Muž zapálil stodolu u domu v katastru obce Želnava, která přímo navazovala na stáje a v jejíž blízkosti byly další budovy, včetně budovy sloužící k ubytování osob. Stodola, ve které bylo uložené větší množství palivového dřeva i štěpky, ručně tesané trámy, jasanové kmeny, akátové fošny a také 180 balíků sena, shořela. Požár zničil i různé pracovní stroje a nářadí. Například štípačku za traktor, dvě kotoučové pily, lis na balíky, zemědělskou radlici, malý traktůrek, ale také 30 kusů solárních panelů či starožitné tažné saně za koně a starožitný tažný vůz. Požár částečně zasáhl také přilehlé stáje.

Podle tiskové mluvčí prachatické policie Martiny Joklové je škoda předběžně odhadována na více než sedm milionů korun. Ale její přesná výše bude známá až po vypracování znaleckého posudku.

Prachatičtí kriminalisté zahájili usnesením trestní stíhání muže (42) z Prahy, toho času z Prachaticka, je obviněný z přečinu obecného ohrožení. „Obviněný byl zadržen kriminalisty minulý čtvrtek, a to po předchozím souhlasu státního zástupce. Se souhlasem soudu proběhla jeho obydlí také domovní prohlídka. V pátek pak prachatičtí kriminalisté podali na okresní státní zastupitelství podnět pro jeho vzetí do vazby, kterou soudce ještě ten den akceptoval a vazbu na obviněného uvalil,“ dodala Martina Joklová

Žhářem je recidivista s pestrým trestním rejstříkem, který se obdobného jednání dopustil již v minulosti. V případě prokázání viny mu nyní hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od tří do osmi let.