Hrozilo nebezpečí, že oheň pohltí i okolní stavení. Tomu hasiči zabránili. 

"Operační středisko vyslalo tři minuty po druhé hodině odpoledne k zásahu profesionální hasiče ze stanice Písek a svolalo jednotky SDH obcí Mirotice, Ostrovec a Čimelice. Podle prvotního průzkumu na místě hasiči zjistili, že hoří obilí na ploše cca 250 x 80 metrů, ale dále se rychle šíří," sdělila mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Jako posilové jednotky byly na místo povolány jednotky SDH obcí Čížová a Písek. Ani tyto posily nebyly dostačující, vyjely další cisterny jednotek SDH obcí Mirovice a následně Lnáře, Radomyšl a Sedlice. V 14:34 hodin vyhlásilo operační středisko druhý stupeň poplachu.

Až krátce před 15. hodinou nahlásil velitel zásahu lokalizace požáru (požár se dále nešíří, zasahující jednotky jsou na místě v dostatečném počtu).

"Požár zasáhnul celkem 33 hektarů obilí, z toho 20 hektarů vzrostlého obilí, 10 hektarů slámy. Hasiči likvidovali tři ohniska, pro dopravu vody zřídili dvě čerpací stanoviště. Jedním z hlavních úkolů, které se zasahujícím jednotkám podařily, byla ochrana obytných domů stojících v bezprostřední blízkosti hořícího obilí. V tuto chvíli probíhají dohašovací práce," uvedla Vendula Matějů.

Dle prvotního odhadu je vzniklá škoda 450 000 korun a příčinou vzniku požáru technická závada na kombajnu.