Informace Deníku potvrdila mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová s tím, že operační středisko na místo vyslalo pět pozemních posádek a vzlétl i vrtulník. „Ten se ale musel kvůli nepříznivým podmínkám vrátit na základnu," uvedla mluvčí.

Záchranáři se podle jejích informací na místě postarali o čtyři zraněné osoby. „Dvě utrpěly lehčí zranění a byly převezeny do táborské nemocnice. Další dvě pak po akutní přednemocniční péči putovaly do Prahy. Jejich popáleniny odpovídají středně těžkým poraněním," shrnula mluvčí záchranářů.

O události informovala i policie. Její krajský mluvčí Jiří Matzner uvedl, že na místě stále zasahují hasiči, policisté i záchranáři. „V domě došlo k výbuchu a požáru, čtyři osoby utrpěly popáleniny," upřesnil.

Příčinou výbuchu je dle policejního vyšetřovatele neodborná manipulace s propanbutanovou lahví při připojování vařiče. „Několik bytů jsme museli evakuovat," dodal Matzner.

Jak doplnila mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Vendula Matějů, mimořádná událost byla ohlášena přesně v 16:51 hodin. "Vybuchla propanbutanová láhev a došlo k požáru, který poškodil jeden byt. Na místě zasahují profesionální hasiči ze stanic Tábor a Soběslav a výjezdová jednotka Sboru dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí," popsala s tím, že hořící byt hasiči neprodleně uhasili C proudem.

Hasiči zachránili celkem pět osob, 10 lidí evakuovali a 28 osob se evakuovalo samo. Lidem byl podle mluvčí hasičů zajistěn tepelný komfort v nezasažené části domu. Na místo se dostavil i statik. Šetření události pokračuje. 

Dle zjištění Deníku má jít o lokalitu Na Pískách a bytovku pro sociálně slabší rodiny.