Ten vypukl minulý čtvrtek. Policisté čekají na výsledky zkoumání.

„Kriminalisté v případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Minulý pátek se na místo požáru vrátili a vše důkladně zadokumentovali,“ vysvětlila Ingrišová.

„Kriminalisté zajistili také předměty, které budou nyní předmětem znaleckého zkoumání. Pokračujeme ve výsleších osob, které by mohly okolnosti požáru a explozí objasnit. Na případu spolupracujeme s hasiči,“ dodala Kamila Ingrišová.

Zcela vyřešit se zatím nepodařilo ani druhý závažný případ z nedávné doby. Začátkem prosince způsobil opilý řidič nehodu a od zraněných lidí ujel. Za jeho nezodpovědnost zaplatila životem pětašedesátiletá žena, dalších sedm lidí ošetřila záchranná služba.

„Vyšetřovatel v případu požádal o další znalecká zkoumání, předmětem zkoumání jsou otěry laků z jednotlivých vozidel tak, aby šlo určit, která vozidla do sebe narazila,“ uvedla mluvčí písecké policie Kamila Ingrišová.

„Na výsledky dříve zadaných zkoumání stále čekáme, přesný průběh dopravní nehody prozatím nemůžeme určit a tak ani konkrétní míru zavinění řidičů,“ dodala Ingrišová.