Na Velikonoční pondělí po 4. hodině ranní shořela chata na Radavě u Kovářova. „Když hasiči k požáru přijeli, byl jednopatrový dřevěný srub včetně vedle stojícího karavanu celý v plamenech,“ popsala mluvčí hasičů Vendula Matějů. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Milevska a dobrovolní hasiči obcí Chrást, Kovářov a Lašovice.

Těsně před Velikonocemi – ve čtvrtek 18. dubna – hořel dům v Kostelci nad Vltavou. Když hasiči dorazili na místo, byla v plamenech celá střecha venkovského stavení. Škoda je 400 tisíc korun, uchráněn byl majetek v hodnotě milion korun. Zasahovali zde profesionální hasiči z Milevska a Písku a dobrovolní hasiči z Mirovic, Lašovic, Kostelce nad Vltavou, Hrejkovic, Milevska a Čimelic.

Příčiny požárů jsou v šetření. „Prošetřujeme všechny verze a nevylučujeme ani souvislost se suchem, které v těchto dnech je,“ doplnila Vendula Matějů.

Týden před Velikonocemi shořela kompletně dřevěná chata v Čimelicích. Škoda je sto tisíc korun.

Za letošní Velikonoce bylo podle mluvčí hasičů Venduly Matějů čtyři až pětkrát více požárů než za stejné období loňského roku. Zásadní roli hraje sucho.