V anketě lidé tentokrát dali svůj hlas Petru Leipnerovi, majiteli firmy Olympsport na Havlíčkově náměstí v Písku, která je v současnosti největší sportovní prodejnou na Písecku.
Mezi jeho předchůdce, kteří bylo oceněni v minulých letech, patří Zdeněk Kulič (firma Alfa), Jaroslava Bicanová (Cukrárna U Volfů) a Jitka Pavlátová (prodejna Natural).

Soutěž vyhlásila Jihočeská hospodářská komora a letos podruhé mohli občané nominovat také nejlepší firmu.

Tou se stala písecká společnost Kočí. Tato stavební firma, která vznikla v roce 1990, zaměstnává kolem dvou set lidí a má za sebou množství zakázek, mezi něž patří rekonstrukce historických budov, průmyslové a administrativní stavby, realizovala kromě dalšího rekonstrukci kláštera v Milevsku, sladovny v Písku nebo drhovelského zámku.

Loni v soutěži firem zvítězila firma Alfa Zdeňka Kuliče.
Na druhém místě čtvrtého ročníku soutěže Živnostník roku stanul Vladimír Vácha, jehož předmětem činnosti je kovoobrábění a výroba motokárových motorů, třetí místo patří Zdeňku Staňkovi, majiteli firmy na výrobu ložního prádla.

Druhé místo v druhém ročníku soutěže Firma roku získala společnost Montea CZ, elektromontážní práce a Neotech, prodej a servis výpočetní techniky.
„Bylo to pro mne nečekané a o to milejší překvapení. Rád bych všem, kteří mi poslali svůj hlas, a zároveň všem příznivcům sportu, poděkoval,“ svěřil se krátce po vyhodnocení soutěže Petr Leipner.

Předání ocenění se uskutečnilo na čtrnáctém podnikatelském fóru ve Sladovně za účasti členů hospodářské komory a hostů.