Ani po dvou letech se v milevském závodě společnosti Pleas Havlíčkův Brod nepodařilo vybudovat výrobní kapacitu s uspokojivými ekonomickými výsledky. To je zdůvodnění vedení společnosti, proč na sto dvacet zaměstnanců nyní dostává výpověď.

Konfekční závod Milevsko bude uzavřen k datu 31. července. Jeho vedoucí Václav Jedlička se k tomuto kroku nevyjádřil a odkázal nás na představenstvo společnosti. „Litujeme tohoto kroku, ale považujeme jej za nezbytný.

Závod v Milevsku je vytěžován pouze jedním standardním produktem, tzv. americké tričko. I přes značné snahy v uplynulých dvou letech se nepodařilo vybudovat výrobní kapacitu s uspokojivými ekonomickými výsledky,“ sdělil za představenstvo společnosti její člen Jaromír Novák.

Značně narůstající výrobní náklady v Milevsku při současném celkovém velkém převisu kapacit u firmy Pleas vyžadují snižování volných kapacit a přesun produktů, které byly dosud v Milevsku vyráběny, do efektivnějšího prostředí. „Nesmírně litujeme tohoto opatření, nevidíme však v rámci nových podmínek žádnou sociálně únosnou alternativu.

Děkujeme všem pracovníkům, kteří se doposud věnovali budování závodu v Milevsku,“ zní oficiální vyjádření představenstva společnosti.

„Mne tento krok velmi mrzí, pro Milevsko je to velká rána. Najít nové místo pro sto dvacet lidí, kteří dostali tříměsíční výpověď a přijdou o práci, je skutečně velký problém,“ prohlásil milevský starosta Zdeněk Herout.

Hned si dojednal schůzku s ředitelkou píseckého úřadu práce Alexandrou Zajíčkovou, aby hledali řešení.