Vzhledem k termínu těsně po změně pravidel nebyla účast závodnic početná, milevské gymnastky z klubu Proactive však nechyběly, i když období chřipek se projevilo v jejich nižší účasti.

Osmiletá Linda Houdová měla nakročeno k zisku zlaté medaile po sestavě bez náčiní, ale ve druhé sestavě ji švihadlo neposlouchalo tak, jak by sama chtěla, a tak se musela spokojit se druhým místem.

V další kategorii však zlato neuniklo desetileté Tereze Kutišové, která je již zkušenou gymnastkou. Upravené sestavy na nová pravidla zvládla s velkým náskokem před ostatními gymnastkami této kategorie.

Karolína Kreisslová v kategorii starších kadetek prošla závodem vyrovnaně, pouze jediný pád obruče ji odsunul na druhé místo.

Moderní gymnastky klubu Proactive Milevsko čekají v následujícím období tři závody letošního, v pořadí již 22. ročníku Jihočeské ligy.
První podnik se uskuteční už příští týden, 9. února v Humpolci,  následovat  bude 23. února závod na Máji České Budějovice a 2. března se představí v domácím prostředí v milevské sportovní hale.

Celý letošní seriál ligy bude dokončen dalšími závody v dubnu a v květnu. Všech nadcházejících závodů se mimo starších děvčat zúčastní i ta nejmladší, která vstoupila do závodního období koncem loňského roku.

Jsou to děvčátka ročníků narození 2006 až 2008, která  berou začátek své gymnastické kariéry naprosto vážně a na každý nový závod se velmi těší.

DANA VOJTOVÁ