Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Základní část extraligy završili dorostenci Švantláku výhrou

Písek, Prachatice - K poslednímu zápasu základní části extraligy mladšího dorostu cestovali písečtí hokejbalisté na hřiště Prachatic.

20.3.2017

Hokejbalisté mladšího dorostu HC ŠD Písek hráli v Prachaticích.Foto: Deník / Petr Brůha

Hosté vtrhli do utkání velmi aktivně a prachatický gólman Turek jen s velkou námahou držel čisté konto až do 8. minuty, kdy nestačil na přesilovkovou souhru písecké dvojice Šimůnek – Muchl a na přesné zakončení Matěje Hnyka. Hráči Švantláku i nadále bušili na vrata domácí branky, ale další úspěch do přestávky již nepřidali.

Navýšení náskoku HC ŠD přišlo až po změně stran. Druhou branku hostujícího celku zaznamenal Přibyl. Za necelou půlminutu byl však střelec branky vyloučen a Prachatice bleskově trestaly snížením na 1:2. Písečtí pak znovu odskočili na rozdíl dvou gólů, ale do konce druhé části ještě sami inkasovali a před závěrečnou třetinou bylo zaděláno na drama.

Poslední perioda ale už další přesné zásahy nepřinesla. Domácí se snažili o vyrovnání, jenže hráči Písku si těsnou výhru pohlídali: HBC Prachatice - HC ŠD Písek 2:3 (0:1 2:2 0:0), za Písek Přibyl 2, M. Hnyk.

Trenér HC ŠD Písek Vít Čapek: „Myslím si, že jsme odehráli nejlepší první třetinu v sezoně. Byla to hra taková, jak si představujeme. Plná pohybu, střelby a šancí. Zbytek zápasu jsme si sami zkomplikovali, ale ve třetí části jsme se vrátili zpět. Všechny hráče musím pochválit za předvedený výkon.“ Sestava HC ŠD Písek: Bauš - Beličková, Sýkora, Novotný, Š. Hnyk, Šimůnek, M. Hnyk, Přibyl, Muchl, Pechlát, Daněk, Fojtů.

Autor: Petr Brůha

20.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Lidé na Písecku vyšli volit, chtějí lepší budoucnost

Zubní pohotovost o víkendu

Místo Domity bude Česká spořitelna

Milevsko - Česká spořitelna se v Milevsku přestěhuje ze stávajících prostor v budově bývalé spořitelny na náměstí E. Beneše.

K Otavě míří nováček z Nymburka

Písek - Třetiligoví fotbalisté Písku zakončí před sobotním obědem třízápasovou sérii proti nováčkům ČFL. Po nevydařených duelech s Čížovou a Ústím nad Orlicí se u Otavy představí nymburský Polaban.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

V sobotu je na programu 92. ročník běhu Kolem Ameriky

Písek - Jeden z nejtradičnějších českých běhů, který se blíží k jubilejní stovce, si připíše další čárku do kolonky absolvovaných ročníků.