Písecký trenér Milan Matějka zhodnotil zápasy takto:

„V dlouho očekávaném klání si oba týmy připsaly dva body za domácí výhry. V sobotním zápase jsme se trápili až do 17. minuty. Pak přišla smršť čtyř zásahů za trojkovým obloukem a o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Strakoničtí se ještě ve třetí čtvrtině pokusili nesmírnou bojovností zápas zvrátit, to jsme ale  nedovolili, Sršni chtěli víc vyhrát. Podobný scénář měl i nedělní zápas s tím rozdílem, že domácí Strakonice rozhodly hned na samém začátku.

My jsme se pokusili ještě ve třetí čtvrtině zápas zvrátit, ale zlepšená obrana týmu nebyla podpořena větším počtem přesných zásahů na koš. Naši  střelci tentokrát nechali ostrou munici doma a domácí hráči přesvědčivě vyhráli. Po sérii pěti vítězných zápasů přišla porážka. Nyní již musíme myslet na další dvojkolo, ve kterém budeme chtít získat čtyři body."

SOKOL SRŠNI PÍSEK – SKB STRAKONICE 84:68 (23:14, 26:21, 14:18, 21:15)

Body Písku: Švejda 22 (4), P. Šlechta 16 (2), Říha 14 (1), Výkruta 13, Špičák a Voldán po 6, Duda 3, Vartecký a Běle po 2.

SKB STRAKONICE – SOKOL  SRŠNI PÍSEK  89:63 (24:12, 21:17, 12:14, 32:20)

Body Písku: Voldán (1) a Říha po 15, P. Šlechta a Švejda po 9 (1), Běle 5, Vartecký 4, Duda 3, Štefanský 2, Špičák 1.

Muži Písku B neudrželi v zápasech oblastního přeboru vedení a prohráli. S rezervou Jindřichova Hradce podlehli až v závěru a s vedoucí Kaplicí v poločase Sršni vedli, ale střelecká smršť domácích ve třetí čtvrtině zápas otočila.

LIONS JINDŘICHŮV HRADEC B – SOKOL SRŠNI PÍSEK B 59:55 (16:12, 14:14, 14:16, 15:13)

Body Písku B: Jirsa 16, Kocourek 9, Kostohryz 8 (2), Toth 7 (1), Soucha 6, Nahodil 4, Krul 3, Kočí 2.

SPARTAK KAPLICE – SOKOL SRŠNI PÍSEK B 76:67 (19:20, 16:18, 29:7, 12:20)

Body Písku B: Jirsa 21 (6), Vartecký 13 (4), Nahodil 12 (1), Kocourek a Soucha po 8, Horský (1) 3, Jelínek 2.

V extralize kadetů U17 sehráli písečtí Sršni dvojičku s pražskou  Spartou na výbornou. Tým z pražských Stodůlek stál během posledního předvánočního víkendu v cestě mladým Sršňům, tabulkové postavení favorizovalo spíše Jihočechy.

Průběh obou zápasů komentoval trenér píseckého týmu Miroslav Janovský takto:

„Do prvního utkání jsme vstoupili vlažně a stav 6:11 nesliboval příliš lehké utkání. Naše následná šňůra v poměru 12:0 však předala otěže utkání do rukou Sršňů. Sparta však nic nevzdala – střídala obrany, využívala svých silových dispozic, a tak, i když        v poslední vteřině úvodního poločasu zvyšoval opět střelecky disponovaný Dlugoš na 43:33, vypadalo to ještě na drama. Druhý poločas zahájil dvěma body hostující Zach, na což jsme reagovali šňůrou 14:0 a bylo po utkání.

Na Spartě jsme hráli od prvních minut velmi koncentrovaně, což nám přineslo v 15. minutě vedení 43:17. Nepochopitelná ztráta koncentrace, tak typická pro náš tým, však umožnila domácím zvednout hlavy. Ve třetí části to opět byli staří dobří Sršni – za deset minut povolili soupeři vstřelit pouhých osm bodů. Poslední část zahájil čtyřmi body kapitán týmu Musil, čímž upravil stav na 65:36 v náš prospěch. A tak jsem dal příležitost klukům, kteří v průběhu utkání zasáhli do hry přeci jen méně. Jsem rád, že jsme před vánočními svátky dokázali dvakrát vyhrát a upevnit si pozici v první polovině extraligové tabulky."

SOKOL SRŠNI PÍSEK – BA SPARTA PRAHA 91:68 (20:14, 23:19,  30:13, 18:22)

Body Písku: Dlugoš 43 (2), Švarc 17 (2), Musil 10, Krejčí 9 (1), Hejda 4, Král, Gareis, Satrapa a Bartoš po 2.

BA SPARTA PRAHA – SOKOL SRŠNI PÍSEK  52:67 (15:25, 13:21, 8:15, 16:6)

Body Písku: Dlugoš 23 (3), Švarc 14 (1), Hejda 11, Satrapa 8, Musil 7, Král 4.

Mladší žáci Písku U14 dobyli  ve dvou zápasech žákovské ligy Prahu. Sobotní zápas na Vyšehradě měl jasného vítěze již po několika minutách hry. Sršni  dominovali na obou polovinách hřiště a soupeři nedali nic zadarmo.

Sršni nedovolili soupeři v úvodní desetiminutovce ani bod a ukázali jim, proč jsou v dosavadním průběhu soutěže na špičce tabulky. Utkání nakonec skončilo jejich vítězstvím o 140 bodů!

V neděli proti týmu Sparty se Sršni během první čtvrtiny seznamovali s lesklou deskou koše a zahodili zhruba dvacet bodů. Přesto první desetiminutovku ovládli a vyhráli ji. Druhou čtvrtinu odehráli hráči  ročníku 2001 a 2002 a soupeř toho využil.

Během několika minut bylo skóre srovnáno a začínalo se od nuly. Do kabin se šlo za stavu 30:31, což mohlo být pro domácí tým uspokojivé. Do druhé poloviny zápasu nastoupili opět hráči Písku U14 a bylo vidět, že opravdu chtějí vyhrát.

Po třech minutách hry se dostali do desetibodového vedení a svůj náskok stále navyšovali. Navíc Sršni výrazně zlepšili obranu a ve druhé půli dovolili soupeři pouze osm bodů. Jihočeši si pohlídali i poslední utkání v základní části soutěže a do dalších bojů pokračují s bilancí čtrnácti výher a bez jediné porážky.