Los k nim byl ale nemilosrdný, v osmifinále, kam byly nasazeny, se střetnou s českým soupeřem, současným lídrem interligové soutěže, DHK Baník Most. Odvetné  utkání je na programu v neděli na severu Čech (18).

Písecké hráčky vykročí do pohárového zápasu po náročném programu: v sobotu hrály ligové utkání v Michalovcích a ve středu doma předehrávaly další utkání s týmem Partizánskeho, takže na odpočinek a nabrání sil do zítřejšího duelu moc času neměly.

Nejen o předchozích zápasech a nadcházejících pohárových duelech jsme hovořili s předsedou oddílu házené TJ Sokol Písek a lékařem družstva žen Rudolfem Žabou.

Jaký program nyní čeká písecké házenkářky?

Po náročné cestě přes celou republiku až na východ Slovenska do Michalovců a zpět čeká naše hráčky super „anglický" týden. Ve středu předehrály  utkání s pátým týmem interligové tabulky z Partizánskeho, v pátek je čeká úvodní zápas evropského Challenge Cupu doma s Baníkem Most a už v neděli sehrají odvetné střetnutí na hřišti soupeře.

A aby toho nebylo málo, příští týden v sobotu děvčata sehrají plánované utkání interligy opět v Mostě za účasti internetové televize ČT Sport. Takže během týdne se s tímto celkem střetnou hned třikrát.

Co byste řekl na adresu Baníku Most, který je lídrem interligové soutěže?

Baník Most je v nadcházejících zápasech velkým favoritem. V současné době je v čele interligové tabulky s náskokem pěti bodů na druhé Michalovce a osmi bodů na třetí Porubu. Ve vzájemném měření sil jsme na tom statisticky lépe, ale Most měl v minulé sezoně docela jiné družstvo, než má letos.

V loňském ročníku jsme doma remizovali a v Mostě  vyhráli rozdílem sedmi branek. A touto výhrou jsme nastartovali sérii vítězných zápasů, které vedly až k zisku bronzové medaile.

Váš tým se před sezonou hodně změnil, kádr se oslabil…

To je pravda. Po skončení minulé sezony z týmu odešlo hned několik kvalitních hráček a opor: Iveta Luzumová do Francie, Marta Krouská do Turecka, Alena Stellnerová do pražské Slavie, Michaela Janoušková do Mostu, Méghane Sozetová se vrátila do rodné Francie, a kromě nich s aktivní činností skončily brankářky Jitka Skálová a Lenka Vařečková.

A tak v této sezoně hrajeme s hodně pozměněným týmem, do kterého přišlo několik mladých hráček, které teprve sbírají zkušenosti. Bude tedy nějaký čas trvat, než opět začneme vyhrávat a posuneme se v tabulce interligy o nějakou příčku výše.

Některé české i slovenské kluby mají plně profesionální podmínky. Jak je to ve vašem případě?

Všechno je to dneska o penězích. V našem klubu pracují trenéři a činovníci zdarma ve svém osobním volnu, ale s nadšením, což však na tuto kvalitní mezinárodní soutěž nestačí. I přesto se budeme snažit Most co nejvíce potrápit a uhrát s ním co nejlepší výsledky.

Rozhodně nedáme svoji kůži lacino. Soupeř si bude muset postup do čtvrtfinále tvrdě vybojovat. Tím ale nechci říct, že půjdeme do zápasů předem s poraženeckou náladou, naopak. Listopadový los ve Vídni byl k oběma českým týmům krutý, když je poslal proti sobě.

Na druhou stranu by se chtělo říci, že ušetříte finanční prostředky. Je to tak?

Co se týká cestování a dalších nákladů, tak ano, ale pro hráčky obou celků je to zcela výjimečná situace, neboť jak už jsme zmínil, během týdne se oba týmy střetnou hned třikrát, z toho dvakrát v Mostě.

Nemáte obavu z toho, že se na hráčkách projeví únava z víkendu a ze středečního zápasu s Partizánským?

Pokusíme se hráčkám zajistit  rehabilitaci, která by jim měla  alespoň trochu pomoci.

Most je v pohárových zápasech favoritem, přesto, můžete ho něčím překvapit?

Myslím si, že v současné době asi ne. Ale stát se může cokoliv. Most má ve svém týmu několik výborných hráček – reprezentantek, které jsou velice zkušené, což také v této sezoně plně potvrzují. V družstvu zůstal základ z minulé sezony, ke kterému přišlo před sezonou hned několik nových tváří.

Jména jako Weisenbilderová, Beňušková, Vaňková, Vítková, Martínková a další hovoří za vše. Na každém postu má soupeř zdvojené hráčky, což je výhoda v častějším střídání. U nás leží hra na základním kádru a jakmile přijde na hřiště hráčka z lavičky,  je to znát.

I když se střetnete v evropském poháru s českým soupeřem, měla by být konfrontace s Mostem pro mladé hráčky v píseckém týmu další výborná zkušenost v jejich kariéře. Souhlasíte s tím?

Určitě. Všechny zápasy, které děvčata odehrají v interlize, jsou pro ně velkou zkušeností a utkání v evropském Challenge Cupu jsou bonusem navíc. Oproti začátku sezony vidíme jejich neustálý růst, bohužel nám zatím nevycházejí koncovky zápasů.

Tak tomu bylo například v nedávném zápase ve Veselí nad Moravou a v posledním domácím střetnutí s Olomoucí. Věřím, že v blízké budoucnosti se naše hra ještě zlepší a budeme dosahovat lepších výsledků.

Čím byste pozval fanoušky písecké házené na páteční pohárový zápas s Mostem?

Diváci, kteří byli na zápase s Olomoucí, se přesvědčili, že naše děvčata hrají zápasy naplno od začátku až do konce. Družstvo má svoji sílu, což dokázalo právě v tomto střetnutí, ve kterém již prohrávalo 1:10 a velkým nasazením se na soupeře dotáhlo. Prohra 23:24 a řada neproměněných šancí je hodně mrzela, protože byly velice blízko k bodovému zisku.

Já doufám, že se na páteční utkání s Mostem přijde podívat hodně diváků, kteří nám v zaplněné hale vytvoří tradičně skvělé domácí prostředí. A věřím, že se jim naše hráčky odvděčí co nejlepším výkonem.