Pořadatelé z klubu RG Proactive Milevsko rozdělili závod na dopolední a odpolední část se samostatným vyhlášením výsledků, což se ukázalo pro všechny zúčastněné velmi dobré řešení.

V dopoledním závodě startovala děvčátka narozená v roce  2006 až po závodnice ročníků 2001. Ve třetí kategorii obsadila Linda Houdová 8. místo. Čtvrté a páté místo patřilo v kategorii nejmladších nadějí Natálii Kotaškové a Sabině Kubíčkové, místo jedenácté v mladších nadějích pak Lindě Lalákové.

Největšího úspěchu dosáhla Tereza Kutišová, která vyhrála 4. kategorii ve dvojboji volných sestav. Druhou zlatou medaili získala v odpoledním závodu Natálie Křížová za vítězství v kategorii nadějí starších, třetí pak Kristýna Souhradová  v kategorii dorostenek, kde Ludmila Korytová přidala stříbro.

V nadějích starších se na stupínkách objevila i Karolína Kreisslová, aby převzala bronzovou medaili. Závod byl pořádán pod záštitou města Milevska a početné pochvalné vyjádření hostujících klubů bylo odměnou za velké množství práce a starostí, které s uspořádáním tak velkého podniku pro milevskou moderní gymnastiku bylo.

Výsledky 19. ročníku Milevského pohárku:

1. kategorie (ročník 2006 a mladší, 11 startujících) – sestava bez náčiní: 1. místo Berenika Kouřilová (SK PROVO Brno) 11,500, 2. Sofia Kullová (ŠK Juventa Bratislava) 11,125, 3. Michaela Slavětínská (SK Jihlava) 10,800 b.

2. kategorie (ročník 2005, 13) – sestava bez náčiní: 1. místo Nikola Stieblerová (SK Jihlava) 11,950, 2. Nela Dupalová (GSK Ústí nad Labem) 11,600, 3. Anna Zikmundová (Sokol Plzeň IV.) 11,300 b.

3. kategorie (ročník 2004, 20) – sestava bez náčiní: 1. místo Šárka Lesslová 14,450, 2. Denisa Prokešová (obě SKMG BAVER Třebíč) 14,150, 3. Dominika Alexíková (ŠK Juventa Bratislava) 13,625 b.

4. kategorie (ročník 2003, 13) – sestava bez náčiní a s libovolným náčiním: 1. místo Tereza Kutišová (RG Proactive Milevsko) 30,350, 2. Natálie Šebková (Sokol Praha VII.) 29,650, 3. Miroslava Matejková (ŠK Juventa Bratislava) 27,225, 4. Natálie Kotašková 27,150, 5. Sabina Kubíčková (obě RG Proactive Milevsko) 27,125 b.

5a. kategorie (naděje mladší ročník 2002, 16) – sestava bez náčiní a s libovolným náčiním: 1. místo Barbora Smékalová (TJ Slavoj Bruntál) 31,575, 2. Kateřina Savková (GSK Ústí nad Labem) 30,475, 3. Adéla Kocourová (Sokol Jablonec nad Nisou SC) 29,175, 11. Linda Laláková (RG Proactive Milevsko) 23,525 b.

5b. kategorie  (naděje mladší ročník 2001, 12) – sestava bez náčiní a s libovolným náčiním: 1. místo Anna Nepožitková (TJ Slavoj Bruntál) 32,025, 2. Barbora Ličková (SKMG Mantila Brno) 31,900, 3. Julie Řeřichová (Sokol Žižkov I.) 30,400 b.

6. kategorie (naděje starší, ročník 2000, 8) – sestava s obručí a s libovolným náčiním: 1. místo Natálie Křížová (RG Proactive Milevsko) 36,500, 2. Kateřina Klicmanová (TJ ZŠ Hostivař) 34,050, 3. Natálie Kadlečková (SKMG AJUR Hradec Králové) 32,525 b.

7. kategorie (naděje starší ročník 1999, 4) – sestava s kuželemi a s libovolným náčiním: 1. místo Kateřina Janoušková (TJ ZŠ Hostivař) 37,350, 2. Barbora Hledíková (Sokol Žižkov I.) 36,475, 3. Karolína Kreisslová (RG Proactive Milevsko) 32,875 b.

8. kategorie (kadetky ml. 1999, 2000, 13) – sestava se švihadlem a s libovolným náčiním: 1. místo Eliška Králová (Slavia SK Rapid Plzeň) 30,950, 2. Nicole Hájková 30,325, 3. Šárka Sedláková (obě SKMG Mantila Brno) 29,875 b.

9. kategorie (kadetky starší 1997, 1998, 9) - sestava se stuhou a s libovolným náčiním: 1. místo Tereza Sajtlová (SKMG Máj České Budějovice) 33,525, 2. Michaela Burdová (Slavia SK Rapid Plzeň) 32,775, 3. Monika Charvátová (SC 80 Chomutov) 32,250 b.

10. kategorie (dorostenky 1996 a starší, 12) – sestava s kuželemi a s libovolným náčiním): 1. místo Kristýna Souhradová 37,275, 2. Ludmila Korytová (obě RG Proactive Milevsko) 37,150, 3. Yeugenie Maletová (SKMG BAVER Třebíč) 35,975 b.

DANA VOJTOVÁ