Favorizované Slávistky byly po většinu hracího času ve vedení, ale Písečanky měly skvělý finiš. V závěru pak zajistila Písku vytoužený bod Pavlína Novotná, která na jih Čech přišla právě ze Slavie.

„S bodem jsme spokojené, i když bodu navíc bychom se samozřejmě nebránily,“ usmívala se po utkání křídelní hráčka domácího týmu Marta Ereskenová.

K lichotivému výsledku přispěla jednou trefou. „Byl to zápas obran a docela se nám i dařilo. Vzhledem k tomu, že jsme celý zápas dotahovaly a vlastně ani jednou nebyly ve vedení, je bod super,“ říká zkušená hráčka.

Pražanky mají na kontě ze čtyř odehraných zápasů už druhou remízu. Písečanky dokázaly bodovat s velice silnou Slavií, od které se i letos očekává, že bude hrát o nejvyšší příčky, mrzí je ale, že ze hřiště plzeňského nováčka se před týdnem vracely s prázdnou. „V Plzni nám vůbec nevyšel druhý poločas. I to se stává. Nezbývá nám, než se z toho poučit a jít dál,“ hází minulou prohru za hlavu Ereskenová.

Slavia měla na startu sezony kvůli značné marodce problémy se sestavou. Proti Písku už ale tým loňského vicemistra nastoupil téměř kompletní.
„Pokud vím, chyběla jim akorát jedna hráčka, ale na to se nemohou vymlouvat. Každý tým má někoho zraněného. Myslím, že Slávistky na nás byly dobře připravené,“ odmítá Marta Ereskenová spekulace, že by hostující družstvo nepřijelo v nejsilnějším složení.

Roli však mohl podle písecké házenkářky hrát fakt, že Slavia nastoupila proti Písku poprvé s novým trenérem na lavičce. Tím není nikdo jiný než Jan Salač. Ano, ten Salač, který byl před několika lety u největších úspěchů písecké házené.

Pro Martu Ereskenovou bylo setkání s ním obzvlášť příjemné, protože právě ona byla součástí úspěšného týmu, který Jan Salač trénoval. „Známe se dobře. Když jsem se někdy před týdnem dozvěděla, že bude trénovat Slavii, psala jsem mu, že mu gratuluji a popřála hodně úspěchů. Myslím, že pro Slavii je dobře, že ji povede pan Salač,“ je přesvědčena jeho někdejší svěřenkyně.

Kouč Salač nebyl před sobotním utkáním úplně nadšený, že si premiéru ve Slavii odbude právě proti Písku. „Nepůjde o úplně standardní zápas. Bude specifičtější tím, že právě na trase mezi Slavií a Pískem je takový pohyb hráček. Musíme si dát pozor na nově příchozí hráčky. Především na Alenu Šetelíkovou, která ještě na jaře hrála za Slavii. O to bude zápas v Písku zajímavější,“ pravil trenér Salač na svazovém webu ještě před odjezdem k extraligovému duelu do Písku.

A měl pravdu. Zápas byl zajímavý od první do poslední minuty. Vítěze ale nakonec neměl.