HK Britterm Veselí nad  Moravou  – Sokol Písek 29:25 (12:13)

Pro některé příznivce to bylo až nečekaně vyrovnané měření sil mezi čtvrtým Veselím a předposledním Pískem. Domácí hráčky se sice ujaly vedení 5:1, ale ve 22. minutě už rozdílem jedné branky vedly házenkářky Písku, které si do šaten odnášely překvapivé vedení 13:12.

Jihočešky vedené střelkyní Lucií Vyhnalovou držely svůj náskok ještě ve 36. minutě,  kdy vedly 17:15. Střelecky se dařilo i další opoře Písku Michaele Borovské. Ale již za dvě minuty Veselanky otočily vedení na svou stranu  a držely si ho ze všech sil.

Výraznější únik se jim podařil v 51. minutě, ale Jihočešky shromáždily zbytky sil  a dotáhly se na soupeře. Závěrečnou pětiminutovku už ale nezvládly, a přestože si Stojarová v brance ještě poradila s několika střelami Panenek, Písek nakonec prohrál o čtyři branky.

Asistent trenéra píseckého týmu Michal Horák k zápasu uvedl: „Prakticky celý zápas jsme drželi s domácím favoritem krok, dokonce jsme vyhráli první poločas. Zlom ale  nastal v 55. minutě, kdy jsme hráli přesilovku a soupeř nás za zbytečné chyby potrestal brankou. Tím se chytil a zápas dovedl do vítězného konce. Naše hráčky zaslouží pochvalu za bojovnost a velmi dobrý výkon."

Vyloučení 4:5, sedmimetrové hody 4/4:6/6, rozhodčí Králíček a Letev, 250 diváků. Nejlepší střelkyně Veselí: H.  Štěrbová 10/4, Rajnohová 6, Chmelařová 5, Fleková 3.

Sestava a branky Písku: Stojarová – Vyhnalová 12/6, Borovská 6, Malá 3, Vrabcová 1, Michková 1, Kutlvašrová 1, Dvořáková 1, Boorová, Součková, Keslerová, Rusfelová. Trenér Jan Slavík.