Po podzimní části své soutěže figurovali na předposledním místě tabulky, když milevské písčité hřiště poprvé v historii milevské házené vidělo své dorostence v ligové soutěži. Ke svému prvnímu zápasu jarní části odcestovali na hřiště velkého favorita soutěže, na Slavii Praha.

Utkání mělo být jednoznačnou záležitostí, vždyť v podzimním utkání na milevském písku vyhrála Slavia jednoznačně 9:24, ale konečný výsledek 12-6 ( 6-4 ) nebyl pro milevské chlapce žádnou ostudou, ba naopak. Ještě v poločase byl rozdíl pouhých dvou branek v prospěch domácí Slavie. Po přestávce však již slavisté potvrdili roli favorita a zaslouženě vyhráli o šest branek. Za milevské kluky tehdy na Slavii stříleli góly: Hynek a Pavel Jarčevský po 2, Josef Fuka a Josef Himl po 1. Tehdejší sportovní rubrika Jihočeské pravdy také napsala: "Výborně milevským chlapcům zachytal Bohuslav Ševčík."

V dalším utkání, které se hrálo na milevském písku v neděli 19. dubna 1970, se milevští dorostenci dočkali bodového zisku. Jejich soupeř byli chlapci PSO Praha, se kterými sehráli podzimní utkání v Praze s výsledkem 11:11. Odvetné utkání bylo opět velmi vyrovnané a vyznačovalo se velkými zvraty. A Jihočeská pravda psala: "Milevsko se ujalo vedení 2:0, ale poločas prohrálo 2:4. V dalším průběhu utkání prohrávalo 2:7 a 5:10. Pak však přítomní diváci viděli mohutný závěr Milevska, který mu vynesl vedení 11:10, hosté však v posledních vteřinách vyrovnalo." Opakoval se tedy stejný výsledek jako v Praze, tedy 11:11. Branky Milevska tehdy stříleli: Pavel Jarčevský 5, Hynek a Josef Fuka po 2, Pavel Šifalda a Miroslav Řežábek po 1.

Autor: Josef Fuka