V Hodoníně startovali nejlepší čeští atleti a atletky do 22 let. Mezi nimi se také v sobotu 29. srpna prezentovaly v dresu TJ VS Tábor Adéla Záhorová, Hana Váchová a Karolina Černá, bývalé atletky milevského Sokola.

V trojskoku žen startovala Karolina Černá a výkonem 11,09 m obsadila v závodě desáté místo.

Ve skoku vysokém se prezentovala Hana Váchová, věkem ještě dorostenka, která skočila 157 cm a podělila se
o 9. až 10. místo.
V prvním rozběhu na 100 m žen startovala Adéla Záhorová, která obsadila časem 12,56 sec. čtvrté místo a do finále nepostoupila. V celkovém umístění obsadila
12. místo v rámci České republiky.

V nedělním programu startovala Adéla Záhorová ve skoku dalekém. I když je věkem ještě dorostenka, přesto do soutěže vstupovala s pátým nejlepším výkonem 589 cm ze všech startujících, ale po dvou úvodních přešlapech skočila třetím pokusem jen 520 cm,
mezi finálovou osmičku se neprobojovala a obsadila tak
12. místo.

Rekord nepřekonal

Velkého úspěchu dosáhl písecký vytrvalec Lukáš Pomezný, který v běhu mužů na 5000 m byl druhý se ziskem stříbrné medaile za čas 15:38,92 min.

Svůj „letošňák" v podobě 15:10,32 min., kterým je druhý v průběžných republikových tabulkách mužů do 22 let, však nepřekonal.

Lukáš Pomezný si také zaběhl patnáctistovku a v ní obsadil rovněž výborné šesté místo v čase 4:12,66 min. I v této disciplíně však svůj letošní nejlepší výkon 3:56,97 min. nepřekonal a je i nadále šestý