Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vrcholí přípravy na mistrovství světa juniorů v hokejbalu

Písek – Před několika dny se v píseckém hotelu OtavArena uskutečnila tisková konference k mistrovství světa v hokejbalu juniorů, které se uskuteční ve dnech 18. – 23. června v Písku a ve Strakonicích.

25.5.2012
SDÍLEJ:

K přítomným novinářům hovořili (zleva): Josef Kozel, předseda Českomoravského svazu hokejbalu, Kamil Mlejnek, trenér reprezentačního týmu ČR kategorie U18, Jiří Mašík, trenér reprezentačního mužstva ČR kategorie U20, Ondřej Veselý, starosta města Písku aFoto: Deník/František Bořánek

V polovině loňského roku mezinárodní hokejbalová federace ISBHF na svém kongresovém zasedání v rakouském Villachu potvrdila ČR pořadatelství mistrovství světa juniorů v kategorii U20.

O něco později na mistrovství světa v Londýně byl tento šampionát rozšířen ještě o kategorie U18 a U16. Českomoravský svaz hokejbalu svěřil zajištění a uspořádání tohoto šampionátu klubu HC Švantlův dvůr Písek, který má v tomto sportu na jihu Čech dlouholetou tradici.

V píseckém klubu pracuje hned několik funkcionářů, kteří mají dostatek zkušeností a organizačních schopností, aby byl svěřený úkol splněn a naplněn beze zbytku. V září 2011 začal pracovat tříčlenný přípravný výbor, který se postupně rozrostl až na současný osmičlenný výbor. Průběžně se řešily a stále se řeší jednotlivé úkoly a požadavky spojené s organizací, a to v jednotlivých oblastech realizace této akce.

Zároveň bylo osloveno město Písek, město Strakonice a jihočeský Krajský úřad v Českých Budějovicích se žádostí o pomoc a partnerství při zajištění této mezinárodní sportovní akce. Stejně tak byla oslovena řada dalších partnerů a sponzorů nejen v jižních Čechách. Patrony světového šampionátu juniorů jsou odchovanci píseckého hokeje, bratři Jakub a Jan Kovářovi.

Lubomír Král, který tiskovou konferenci moderoval, předal slovo Vítu Čapkovi, předsedovi organizačního výboru světového šampionátu.

Ten mimo jiné řekl, že rozpočet celého mistrovství světa je 3,5 milionu korun. Jednotlivá mužstva budou ubytována v hotelech a penzionech v Písku, dle požadavků jednotlivých týmů. Zde se také budou stravovat. Dopravní služby zúčastněných týmů z letiště a zpět na letiště a pendlující autobusy mezi Pískem a Strakonicemi zajistí partnersky firma ČSAD Autobusy České Budějovice a. s. Dopravní služby automobily pro rozhodčí, zástupce ISBHF a Českomoravského svazu hokejbalu jsou partnersky zajištěny  firmou Auto Kápl.

Starosta Písku Ondřej Veselý (ČSSD) řekl:
„Písecká radnice od začátku vycházela organizátorům šampionátu vstříc a má zájem, aby mistrovství dopadlo co nejlépe. Samozřejmě, jde nám i o to, aby se město co nejvíce zviditelnilo, hlavně před zahraničními účastníky. Ti se mohou v budoucnu na jih Čech vrátit nejen za sportem, ale  i soukromě se svými rodinami.

Jde nám o to, aby po návratu ze šampionátu doma hovořili o Písku jako o místu, kde se jim líbilo, kde byli vstřícně přijati a bylo o něco co nejlépe postaráno. A rekonstrukce zimního stadionu je jedním z kroků k tomuto cíli. Zázemí hráčů, to znamená šatny a sociální zařízení, by mělo být  co nejlepší. Po mistrovství světa pak rekonstrukce zimního stadionu bude pokračovat, aby do zahájení hokejové sezony bylo vše dokončeno," řekl na závěr písecký starosta Ondřej Veselý.

O v současné době probíhající rekonstrukci Zimního stadionu v Písku, kde se budou hrát zápasy kategorií U20 a U18, hovořil Josef Hrádek, ředitel Městských služeb Písek.

O připravenosti Zimního stadionu ve Strakonicích na šampionát kategorie U16 krátce pohovořil jeho ředitel Lubomír Sedláček.

O některých záležitostech ohledně zajištění celého mistrovství a představení partnerů hovořil Václav Reichl.

Josef Kozel, předseda Českomoravského svazu hokejbalu poté řekl:

„Před dvěma lety jsme se snažili získat pořadatelství mistrovství světa hráčů do dvaceti let zpět do České republiky. A poté se nám podařilo tuto akci sloučit s kategoriemi U18 a U16, čímž se vytvořilo největší mládežnické mistrovství světa v hokejbalu v celé jeho historii. Na organizační výbor v čele s Vítem Čapkem to naneslo obrovský balvan, který ve srovnání s ostatními šampionáty nemá obdoby.

Chtěl bych velice poděkovat všem, kdo se jakoukoli formou podílí na pořadatelství této velké sportovní akce. Z pohledu svazu máme velkou důvěru ve zkušený tým lidí, který zde je. Poděkování patří i oběma městům, kde se šampionát bude konat, která k němu přistoupila velice vstřícně a zodpovědně. A na nás bude, aby po sportovní stránce české týmy reprezentovaly naši republiku co nejlépe. Jde nám o to, aby světový hokejbal nebyl z české strany jenom o skvělé organizaci, ale i o sportovních výkonech a dojmech ze samotných zápasů."

Jiří Mašík, trenér reprezentačního mužstva ČR U20:

„Nyní nám vrcholí dvouletý cyklus přípravy, kdy po mistrovství světa ve Villachu 2010 kategorie U18 máme hráče, kteří v mládežnickém hokejbalu mohou vyniknout. Během této doby jsme absolvovali několik soustředění, mimo jiné jsme se zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje Pilsen Cup v Plzni, který jsme zvládli velice důstojně. Dosažené výsledky v přípravě nepřeceňujeme.

Ještě nás čeká  přípravné soustředění v Chrudimi a poté závěrečné soustředění ve Světlé nad Sázavou, kde je povrch, na kterém se budou hrát zápasy světového šampionátu. V rámci tohoto pobytu chceme sehrát dva přátelské zápasy s A-týmem, aby naše prověrka byla co největší. A zcela poslední soustředění se uskuteční v Písku, kde chceme využít toho, že hrajeme v domácím prostředí.

Budeme si chtít zdejší prostředí co nejvíce osahat, abychom se co nejrychleji aklimatizovali. Nechci hovořit o konkrétních cílech, ale  svojí hrou a co nejlepšími výkony chceme přispět k co nejlepšímu průběhu turnaje. Samozřejmě, že toužíme v domácím prostředí získat medaili. Naše chování, snažení a nasazení musí směřovat k tomu, abychom se pokusili získat medaili nejcennější, tedy zlatou.

Musíme být sebevědomí a dívat se hráčům z USA a Kanady zpříma do očí.  Uděláme vše pro to, abychom vystoupali až na úplný vrchol."

Na otázku Píseckého deníku,  jak je trenér Mašík spokojen s účastí týmů na šampionát, trenér českého mužstva dvacetiletých odpověděl:

„Dobře víme, že ve startu týmů na každém šampionátu je velký problém. Pro zámořské celky je to otázka nejenom letek, ale i dalších záležitostí. Jsme rádi, že to dopadlo tak, že do Písku přijedou jak Kanaďané, tak i Američané a že na mistrovství bude hrát osm týmů. Tím bude mít šampionát svoji kvalitu.

Jsem velice rád, že se organizátorům podařilo tyto skvělé celky na turnaj dostat. Kvalita zúčastněných mužstev bude rozdílná, myslím si, že o medaile budou bojovat týmy Kanady, USA, Slovenska a samozřejmě České republiky. Základ našeho celku budou tvořit hráči, kteří se před dvěma roky zúčastnili mistrovství světa U16 v Mostě. Tam náš tým skončil třetí."

Kamil Mlejnek, trenér reprezentačního mužstva ČR U18:

„Osmnáctka je na tom trochu jinak než dvacítka. U našeho týmu byla provedena změna, není tam dvouletý cyklus  trenérů, ale pouze roční. Já a můj realizační tým jsme byli k týmu jmenováni rok před mistrovstvím světa, takže příprava mužstva je trochu jiná. Když jsme k mužstvu nastoupili, řekli jsme si, že chceme dát příležitost co největšímu počtu hráčů z celé republiky. A to jsme také udělali.

Oslovili jsme všechny kluby, aby nám doporučily své hráče. A těch se sešlo opravdu hodně. První dva přípravné kempy byly věnovány k pozorování a výběru hráčů, kterých se sešlo snad osmdesát. Měli jsme naplánováno pět  soustředění a dosud se uskutečnily tři. Další kemp se uskuteční v Chrudimi po soustředění dvacítky a týden před mistrovstvím světa se na tři dny sejdeme opět v Chrudimi.

Postupně z kádru vyřadíme sedm hráčů, takže na světový šampionát odjede tým se třiadvaceti hráči. Poslední dvě soustředění budou věnována nácviku herních situací, skládání jednotlivých pětek a psychické přípravě na vlastní šampionát. Pro mě je těžké hovořit o konkrétních cílech. Chceme předvést kvalitní hru, k tomu velké nasazení a odhodlání," uzavřel Mlejnek.

Přihlášené týmy na mistrovství světa juniorů v hokejbalu – 18. – 23. června:

Kategorie U20 – Písek: Česká republika, Kanada, USA, Maďarsko, Slovensko, Švýcarsko, Velká Británie, Německo.

Kategorie U18 – Písek: Česká republika, Kanada, Slovensko, Švýcarsko.
 

Kategorie U16 – Strakonice: Česká republika, Kanada, Slovensko, Švýcarsko, Izrael.

Program rozlosování je upravován a korigován vzhledem k možnostem a potřebám účastníků.

Autor: František Bořánek

25.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Lidé na Písecku vyšli volit, chtějí lepší budoucnost

Ilustrační foto

Zubní pohotovost o víkendu

Místo Domity bude Česká spořitelna

Milevsko - Česká spořitelna se v Milevsku přestěhuje ze stávajících prostor v budově bývalé spořitelny na náměstí E. Beneše.

K Otavě míří nováček z Nymburka

Písek - Třetiligoví fotbalisté Písku zakončí před sobotním obědem třízápasovou sérii proti nováčkům ČFL. Po nevydařených duelech s Čížovou a Ústím nad Orlicí se u Otavy představí nymburský Polaban.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

V sobotu je na programu 92. ročník běhu Kolem Ameriky

Písek - Jeden z nejtradičnějších českých běhů, který se blíží k jubilejní stovce, si připíše další čárku do kolonky absolvovaných ročníků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení