V prvoligovém utkání žen zde nastoupí volejbalistky domácího ČEZ České Budějovice proti svému městskému rivalovi Slávii PF.
„Děvčatům ze Slávie máme co vracet, protože poslední vzájemný zápas jsme s nimi prohrály," připomíná hráčka domácího ČEZ Jiřina Karvánková říjnový souboj v hale Na Sádkách, který vyhrály Slávistky překvapivě 3:1. „Na odvetu se samozřejmě těšíme, přijde vždy velké množství diváků, a s tím je spojena i skvělá atmosféra," dodává blokařka domácího klubu.
Volejbalistky ČEZ utužovaly kolektiv při adventních trzích na českobudějovickém náměstí a společně s trenérem si vychutnávaly punč. „S blížícími se svátky je nálada v týmu vánoční, to znamená vynikající," přikyvuje kouč Milan Šimonek.
Na českobudějovické derby se těší také hráčky Slávie PF.
Těm se v letošní sezoně zrovna moc nedaří, přesto dokázaly sebrat body oběma nejsilnějším týmům.
V říjnu porazily ve zmiňovaném utkání své českobudějovické sokyně a Slávistky si hned v prvním kole vyšláply i na vedoucí celek tabulky Dobřichovice. Doma získaly dva body za výhru 3:2.
Před týdnem ulovily volejbalistky PF další cenný skalp, když doma dokázaly vyhrát první duel s Nuslemi 3:1. Druhý den se jim už nedařilo a z palubovky odešly poraženy 0:3. „Druhého zápasu byla opravdu škoda, protože soupeř byl k poražení. My jsme však po celý zápas tahaly za kratší konec. V prvním duelu jsme ale předvedly letos zřejmě náš nejlepší výkon," referuje o posledních ligových zápasech univerzální hráčka Slávie PF Eva Zachová.
„S Nuslemi jsme nutně potřebovaly vyhrát, protože s námi možná budou hrát ve skupině o záchranu," vrací se ještě k Nuslím Zachová.
Nusle, které jsou aktuálně čtvrté, ovšem pokukují výš a jistě budou chtít zaútočit na třetí příčku zaručující poslední místo ve finálové skupině.
Na zápas s Pražankami už nyní myslí i trenér ČEZ. „Po novém roce s nimi hrajeme doma a bude to stejně důležitý zápas jako v Dobřichovicích. Oba jsou to soupeři, se kterými bychom se pak mohli utkat i ve finálové skupině. S Dobřichovicemi tedy určitě a s Nuslemi možná," hledí dopředu Milan Šimonek.
Nyní už se však všichni v ČEZ těší na domácí zápas. „Bude to po delší době utkání v domácím prostředí, protože poslední tři kola soutěže jsme hrály na půdě soupeřek. Nejvíce se však těšíme na to, že je to poslední zápas v letoším roce a pak se dočkáme vytouženého volna," vyhlíží chvíle klidu během vánočních svátků Jiřina Karvánková.
Podzimní část ligy hodnotí volejbalistky VK ČEZ pozitivně. Jedenáct zápasů vyhrály a na první příčku ztrácí jen dva body. „Nepovedly se nám zápasy proti Dobřichovicím, kde jsme dvakrát prohrály v pátém setu, ale odveta nás ještě čeká, tak doufám, že to napravíme," říká Karvánková.
Na poslední letošní zápas se pečlivě připravují také rivalky ze Slávie PF.
V hale ve Stromovce však ještě nikdy neuspěly. „Ta hala nám moc nesvědčí. Hlavně orientace hřiště na šířku. Hůře se zde orientujeme," říká za sebe a za své spoluhráčky Zachová.
Slávia dokázala v derby vyhrát zatím pouze dvakrát. Jednou ve své hale Na Sádkách, podruhé v Českém Krumlově. „V krumlovské hale je trochu nižší strop a možná jsme na tom tehdy trochu vydělaly. Hala v Krumlově se víc podobá té naší," srovnává Eva Zachová.
Dnešní zápas začíná ve Stromovce v 18.30, zítra se hraje tamtéž a zápas je naplánován na pravé poledne.