Tu vyplní mistrovství Evropy ve Francii, které startuje 30. listopadu a vyvrcholí 16. prosince.

Na šampionát by měla odcestovat i písecká Alena Šetelíková.

Její písecké kolegyně mezitím odehrají čtvrtfinálový duel Českého poháru proti Slavii Praha. Mol liga pak bude pokračovat desátým kolem 5. ledna.

Sokol Písek je zatím s pěti body na desátém místě. O dosavadním průběhu sezony jsme si popovídali s trenérem píseckých házenkářek Vladislavem Jordákem.

Jsme téměř v polovině základní části Mol ligy. Jak jste zatím spokojený s jejím průběhem?
Spokojený nejsem, protože si myslím, že jsme měli mít o čtyři body víc. Doma se nám celkem daří, ale mrzí nás, že jsme další body nezískali v Plzni nebo třeba ve Zlíně. Tam se utkání pro nás nevyvíjelo dobře, dokázali jsme se však vrátit do zápasu a vyrovnat, nakonec jsme ale to utkání ztratili v závěru. Vítězství nám těsně uniklo i doma s Olomoucí.

Co říkáte hernímu projevu týmu? Kádr zůstal prakticky pohromadě, navíc ho posílily zkušené hráčky Šetelíková s Ereskenovou. Je to na hře znát?
Řekl bych, že hrajeme docela dobrou házenou. Hrajeme rychle s dobrým přechodem do útoku. Ani ty výsledky nejsou špatné, chybí nám však víc bodů. V minulých sezonách jsme často prohrávali vysokým rozdílem a v řadě utkání jsme byli bez šance. Teď odehrajeme daleko víc vyrovnaných zápasů, o to víc je nám ale líto, že máme méně bodů, než bychom si představovali.

Zmínil jste duely, které vám nevyšly. Jistě se našly i zápasy, které jste odehráli podle vašich představ…
Velkou radost holky měly například z remízy se Slavií. I v jiných utkáních jsme sahali po bodech, jak už jsem říkal. Co je to však platné, když ty body nemáme. I samotné hráčky to tak cítí a jsou z toho smutné.

Asi vás netěší především skutečnost, že o bod před vámi je plzeňský nováček?
To nevidím jako velkou tragédii. Soutěž je hodně vyrovnaná a s Plzní budeme hrát po novém roce v naší hale. Doma bychom chtěli potrápit i další soupeře. Myslím, že tabulka se ještě hodně zamotá.

Na koho si brousíte zuby především?
Především na zmíněnou Plzeň a taky Zlín. Soutěž je ještě hodně dlouhá a podstatné je, jak bude tabulka vypadat na konci základní části.

Když se zastavíme u jednotlivých hráček. Které jsou pro družstvo největším přínosem?
Fantastickou formu má Kristýna Neubergová v bráně. Právě ona drží družstvo nahoře. Michaela Pešková u nás hraje třetí sezonu a zrovna ta letošní je její nejlepší. Poctivý přístup k tréninku se promítá ve hře Veroniky Benešové. Po zranění se rozehrála Michaela Hauserová, která je nyní spolu s Benešovou naší nejlépe bránící hráčkou.

Nejmenoval jste reprezentační pivotmanku Alenu Šetelíkovou, která měla být nejvýraznější posilou týmu. Jak si vede ona?
Hodně nám pomohla k výhře v Českém poháru, v jiných zápasech ale mohla zahrát lépe. Její zkušenosti jsou však pro tým k nezaplacení a také ona odvádí dobrou práci.

Které hráčky vás na podzim naopak zklamaly?
Z žádné hráčky vyloženě zklamaný nejsem. To nemůžu říct. Na hráčkách hledám spíš pozitiva a u každé se dají nějaká najít.

Nejbližší soutěžní utkání vás čeká 15. prosince. V Českém poháru se utkáte s pražskou Slavií, která je vaším už skoro tradičním soupeřem ve čtvrtfinále…
Pořád hrajeme se Slavií a už je to trochu unavující. Přáli jsme si jiného soupeře, ale co se dá dělat. Taky moc nerozumím tomu, proč se hraje u nich, když by se mělo hrát u nás. To ale neovlivníme. Každopádně se popereme o dobrý výsledek. Bod z extraligového střetnutí je pro nás povzbuzující.

Poslední interligový zápas jste odehráli 10. listopadu. Se Slavií si zahrajete až za tři týdny. Jak vypadá vaše příprava v těchto dnech?
Trénujeme pořád stejně, jak jsme zvyklí. Na přání holek jsme akorát přidali jeden kondiční trénink. Ten jsme zařadili na pondělí.