Poslední soupeř Sršňů je basketbalovou akademií, ve které se především zahraniční hráči připravují na dráhu mezi profesionály.
Vzhledem k tomu, že se potkaly dva velmi mladé celky, utkání bylo velmi vyrovnané. „Soupeř byl velmi dynamický a myslím, že už se mockrát
v této soutěži s takto běhavým týmem nepotkáme," řekl
Miroslav Janovský, trenér píseckých Sršňů.

Po prvním poločase byl stav skóre vyrovnaný 28:28. Zlom přišel na začátku druhé půle, kdy se zranil jeden z rozhodčích. Po vynucené přestávce měli navrch domácí, kteří se dostali až do vedení o šestnáct bodů na 66:48.

Dvě minuty před koncem ale hosté ztrátu stáhli na pět bodů. „Vážím si toho, že jsme ještě dokázali utkání zdramatizovat," řekl Miroslav Janovský, který dle svých slov kromě několika chyb v obraně neměl svým svěřencům co vytknout.

Příští pátek se Sršni představí doma, když přivítají Trutnov od 19 hodin.

GBA – Sršni Písek 76:67 (17:16, 11:12, 19:12, 29:27)

Body Písku: Vartecký 19, P. Šlechta 18, Janda 9, Štefanský 6, Valuch a Voldán po 4, Špičák 3, Běle a Hejda po 2.