Páteční podvečer 6. března 2020 byl účastníkem krajské Valné hromady Jč KAS v českobudějovickém hotelu Malý pivovar. Následoval přesun do nedaleké Všesportovní haly. V běžeckém koridoru následovalo svalové protažení a proběhnutí se svou trenérkou Jitkou Bočkayovou z SKP ČB. Hodinový trénink měl svůj význam a účel, příprava na sobotní veteránské halové mistrovství ČR v Jablonci nad Nisou. Z loňského roku milevský nestor obhajoval přebornický titul na 400 m.

V sobotu 7. března 2020 se pak v atletické hale ve sportovním areálu Střelnice v Jablonci nad Nisou uskutečnilo již 30. halové MČR atletických veteránů. Na této významné veteránské soutěži opět tedy startoval v kategorii M35+ i milevský atlet Pavel Fleischmann z atletického oddílu TJ Sokola Milevsko. Několikanásobný přeborník ČR z let minulých opět nezklamal sám sebe a své příznivce.

Nejprve si zaběhl šedesátku a v prvním běhu doběhl na třetím místě v čase 8,19 sec. min., celkově to bylo první místo, zlatá medaile a přebornický titul, přepočtený čas byl 7,08 sec.

Ke svému výkonu a umístění v závodě se vyjádřil milevský veterán takto: „Na 60 m jsem vůbec netušil, že to bude takto rychlé. Start takový nebyl. Tenhle čas je můj nejlepší v letošní halové sezoně.“

Jako druhou disciplínu si Fleischmann zvolil dvoustovku a ve čtvrtém běhu byl první v čase 26,52 sec., celkově to bylo již druhé zlato a druhý přebornický titul, přepočtený čas byl 22,74 sec.

A tady je reakce milevského borce: „Dvoustovka se mi běžela až nezvykle dobře, tentokrát mi nedělala ani ostrá zatáčka velký problém. Jablonecká hala je velice specifická tím, že okruh má tři sta metrů a zatáčky jsou hodně ostré.“

Na závěr halového MČR si Fleischmann zaběhl čtyřstovku a ve druhém běhu skončil na prvním místě v čase 58,39 sec., celkově to bylo již třetí zlato a třetí přebornický titul. Při pohledu na výsledkovou listinu pak milevský veterán zářil štěstím, obhájil loňské zlato a navíc ve fantastickém čase. Jeho přepočtený čas byl 49,02 sec.

No a svou zlatou čtyřstovku komentoval Fleischmann následovně: „Čtyřstovku jsem mohl běžet asi lepším časem, ale mladší ročníky běžely v prvním rozběhu, tak mě neměl kdo táhnout.“

Milevský atlet, trenér a funkcionář tak do své sbírky přidal další tři mistrovské tituly. Tituly, které opět "vznikaly" ve skromných podmínkách. Vždyť Milevsko, jako jediné atletické město v kraji, má stále jen antukový atletický ovál a přilehlé sektory. Přesto v těchto podmínkách vyrůstali či vyrůstají přeborníci, medailisté i reprezentanti ČR.

Jen o jednu zlatou medaili méně získala v kategorii W35+ Jitka Bočkayová z SKP České Budějovice. V běhu na 60 m dosáhla v cíli času 8,27 sec. a přepočtený čas 7,66 sec. pro ni znamenal první zlatou medaili a přebornický titul. Její další zlatou disciplinou byla dvoustovka. Na této trati zaběhla čas 28,81 sec., který po přepočtu měl hodnotu 26,09 sec. a druhou zlatou. Českobudějovická sprinterka si rovněž vyzkoušela skok daleký a výkon 415 cm znamenal po přepočtu hodnotu 483 cm a celkové čtvrté místo v ČR.

Dvě zlaté na jabloneckém HMČR získal i několikanásobný přeborník ČR Václav Šejbl z ATK Písek. Ten startoval v kategorii M60+ a výsledkem jeho účasti v běhu na 400 m byl čas 81,36 sec. a po přepočtu byl jeho výkon 56,53 sec. zlatou odměnou. Písecký borec si zvolil velmi náročnou kombinaci běhů na 400 m a 800 m. Tuto kombinaci zvládl na výbornou, když vyhrál i půlku a čas 3:08,86 min. po přepočtu měl hodnotu 2:10,77 min. a hodnotu zlata.

Dvě medaile si z Jablonce n.N. přivezl v kategorii M60+ i další písecký veterán Václav Sosna, člen Atletiky Písek. V hodu diskem dosáhl výkon 38,82 m a po přepočtu výkon 52,02 m znamenal zlatou medaili. Druhou medaili, bronzovou, si přivezl z vrhu koulí, když výkon 12,70 m měl po přepočtu hodnotu 16,86 m.

Do jablonecké haly se na svůj první halový závod vydal i chyšecký veterán Pavel Novotný. Jeho disciplinou byl běh na 3 000 m. Tento závod byl pro něho novou zkušeností a tak neočekával nic mimořádného. Zařazen byl do prvního běhu. Cílovou pásku proťal jako čtvrtý v pořadí v čase 11:26,36 min. Po přepočtení jeho času z toho bylo celkové čtvrté místo v ČR, bronz byl na dosah.

Po skončení svého závodu se chyšecký běžec vyjádřil takto: „Byl to můj první halový závod a také nová zkušenost. Čtvrté místo mě netrápí. Jsem spokojen s časem, neboť 3 000 m jsem běžel naposledy jako středoškolák.“

Autor: Josef Fuka