Do zápasu vlétli domácí hráči s patřičným sebevědomím. „Hned od první výměny je vidět, že hrají s chutí. Jako by jich bylo na hřišti o jednoho víc," pochvalovali si diváci.
Proti Jihostroji nastoupil Robert Hupka, který hrával v Č. Budějovicích na postu libera, ve Zlíně ale smečuje. Vývoj prvního setu byl naprosto jednoznačný.
Druhý už ta jasný nebyl. Hosté dotahovali, až dokázali srovnat – 20:20. Koncovku ale uhrál vicemistr „mistrovsky". Blokem pomohl Sobotka, útokem Kuliha a Fila, v poli Kryštof. Setbolovou výměnu ukončil pozorným blokem Radek Mach.
Ve třetím setu se domácí hernímu projevu nevýrazných hostů přizpůsobili, nehrál se oslnivý extraligový volejbal, přesto si Jihostroj udržoval mírný náskok. Smečař z Valašska Vašíček se pokusil o zvrat dělovým servisem, komplikace ale domácí dokázali vyřešit.
Jihostroj ČB – Zlín 3:0 (14, 23, 23), čas: 75 minut, rozhodčí Dmejchal, Rychlík, diváků 526. Jihostroj ČB: Habr, Fila, Kuliha, Michálek, Sobotka, Mach – libero Kryštof. Trenér Jan Svoboda.