Utkání se hraje v obloukové hale od 15 hodin. A nebude to mít Písek jednoduché, protože hráčky Olomouce mají formu, když všechny letošní zápasy vyhrály: Olomouc – Zlín 28:20, Olomouc – Nitra 28:23, J. Hradec – Olomouc 21:25.

Ale ani písecký tým si nevedl špatně, i když sehrál o jedno utkání méně (měl volný los): Zlín – Písek 27:28, Veselí nad Moravou – Písek 29:25. Středeční prohra ve Veselí se zrodila až v závěru střetnutí, jinak hrály Jihočešky po celou dobu s favoritem překvapivě rovnocennou partii.

Pozitivem v tomto utkání byl opět velmi dobrý výkon písecké brankářky Žanety Stojarové a návrat Kateřiny Vrabcové  do sestavy týmu po dlouhodobém zranění.

Sobotní utkání by mělo být soubojem píseckých střelkyň Michaely Borovské, Lucie Vyhnalové a Veroniky Malé (jistě se přidají i další hráčky) s olomouckou brankářkou Barborou Raníkovou. Hanačky jsou v tabulce deváté, když na svém kontě mají osm bodů, Písek je dvanáctý se čtyřmi body.

Pro Jihočešky to bude první letošní utkání na domácím hřišti, navíc s hratelným soupeřem, kdy se bude hrát o důležité dva body. A tomu by také měla odpovídat návštěva v hledišti.

„Až na zraněnou Petru Bubeníkovou jsme kompletní a všechny hráčky jsou odhodlané podat proti kvalitnímu soupeři co nejlepší výkon. Hrajeme o cenné body a já věřím, že za pomoci našich skvělých fanoušků, to zvládneme," říká před zápasem s Olomoucí asistent trenéra píseckého družstva Michal Horák.

Program 15. kola:

Písek – Olomouc, Zlín – Michalovce, Šaľa – Poruba, Most –  Jindřichův Hradec, Slavia Praha – Senec, Nitra – Partizánske.