Pohled do startovní listiny slibuje opět velmi zajímavé závody. Ledová plochá dráha je u nás na vzestupu a představit by se měl rekordní počet deseti českých jezdců. A to navíc budou chybět ti dva nejlepší. Jihočeští bratři Antonín a Jan Klatovští totiž ve stejném termínu pojedou mistrovství Evropy v Rusku.

Jihočeská plochá dráha přesto bude mít zastoupení. Po delší době by se měl na dráhu vrátit ostřílený táborský jezdec Josef Šiška. „Má nějaké problémy s motorkou, ale věříme, že nastoupí,“ říká hlavní organizátor závodu Miroslav Topinka. Šiškovým parťákem nebude nikdo jiný než vítěz posledního závodu v Růžené a vedoucí muž domácího šampionátu jednotlivců Andrej Diviš.

Proti nim se ale postaví třeba obhájci loňského titulu Jan Pecina a Lukáš Volejník ze severočeské Osečné. „Oba mají velkou chuť vrátit Divišovi poslední porážku z Růžené,“ usmívá se Topinka.

Zajímavostí určitě budou tři dvojice, které tvoří vždy otec a syn. Jsou to Radek a Lukáš Hutlovi, Jan a Petr Klauzovi, a také Rakušan Charly Ebner se svým synem Charlym juniorem.

Dále se ve startovní listině objeví Martin Běhal s Robertem Růžičkou, Britové Kevin Rowand s Markem Uzzelem, a polsko – švýcarská dvojice Miroslaw Daniszewski – Rene Dunki. „Tady je stále otazník, protože Daniszewski možná také odcestuje na mistrovství Evropy do Ruska,“ vysvětluje Topinka. „Vše by se mělo vyřešit v nejbližších hodinách,“ dodal.

Startovní listina však stále ještě nemá definitivní podobu. „Hlásí se nám spousta zahraničních jezdců, takže bychom obsadili snad dva závody. To nás samozřejmě těší,“ směje se Topinka.

Uspořádání závodu by nemělo ohrozit ani případné větší oteplení či sněhová nadílka, která region zasypala v noci z úterý na středu. „Sundali jsme z dráhy hodně sněhu, takže zatím žádný problém není. Ledu je téměř třicet centimetrů, takže podmínky by měly být dobré,“ věří hlavní organizátor závodu. „Dráha je připravená v původní široké podobě,“ informuje. „Máme odmeten i více než pětimetrový pás za dráhou a samozřejmě depo.“
Aktuální startovní listina čítá osm dvojic. „Rozpis respektuje klasickou myšlenku závodu dvojic. To znamená, že se utkají všechny dvojice každá s každou. Diváky tak čeká maraton osmadvaceti rozjížděk, přičemž každý pár se na ovále objeví sedmkrát,“ vysvětluje Topinka.

Tento systém ale nemusí být konečný. „Není vyloučeno, že se představí až deset dvojic. V tom případě by se jelo na dvě skupiny s následným play off. Takový systém závodu by ale musel posvětit Svaz ploché dráhy,“ říká Topinka s tím, že definitivně se rozhodne podle počtu účastníků.

Pořadatelé zvou fanoušky motorismu na sobotní atraktivní závod. „Dost možná, že to bude poslední závod ledové sezóny v jižních Čechách. Předpověď počasí je tentokrát velmi příznivá. V den závodu má být polojasno a teplota lehce pod nulou. Přestože zahřívadel v podobě svařáku nebo grogu máme dost, i tak důrazně doporučujeme velmi teplé oblečení,“ vzkazuje příznivcům ploché dráhy.

Aktuální informace k závodu budou zveřejňovány na www.speedwaya-z.cz.