V posledním zápase Švantlák inkasoval sedm gólů

České Budějovice – Poslední utkání základní části krajské ligy sehráli hokejbalisté Písku v Českých Budějovicích, kde hraje svá domácí utkání tým Betonovy Holubov.

24.4.2013

V posledním utkání základní části krajské ligy se hokejbalistům HC ŠD Písek nedařilo, když prohráli s Betonovou Holubov 1:7. Foto: Archiv Deníku

HBC BETONOVA HOLUBOV – HC ŠD PÍSEK 7:1 (1:1, 0:0, 6:0)

Vzhledem k průběhu letošního ročníku ligy se v tradiční bitvě rozhodovalo o vítězi základní části a složení jednotlivých dvojic pro play off. Obě mužstva se od začátku snažila o aktivní hru v ofenzivě a zodpovědnost směrem k vlastní brance.

Příliš vyložených šancí se tak nerodilo. První gólová vlaštovka přilétla z hole Matláška v 10. minutě a domácí vedli – 1:0. Písečtí se snažili zvýšit svoji útočnou snahu a brzy srovnat skóre. To se jim minutu před přestávkou povedlo, když spolupráci elitní formace zakončil za Daškova záda Habart – 1:1.

V prostřední patnáctiminutovce již přibývalo šancí na obou stranách, ale oba brankáři prokazovali své kvality a nedovolili soupeři další gólovou radost. Tu nepřinesla ani první vyloučení. V souboji těchto týmů šlo o nevídaný jev, když rozhodčí poprvé vylučovali až ve 21. minutě. Po dvou třetinách ale stále svítil na tabuli nerozhodný stav.

Úvod poslední části byl pro domácí z říše snů, pro HC ŠD zase velká noční můra. Úvodní vhazování vyhrál Mrázek, který poslal míček na Pokorného. Ten se opřel do střely na vlastní modré čáře a míček se najednou třepotal v písecké brance, to vše za pouhé tři vteřiny – 2:1.

Šokování hosté ještě nevstřebali tento tvrdý direkt a Masopust jim zasadil další ránu – 3:1. Za další tři minuty se na brankovišti prosadil Papež a o vítězi přestalo být pochyb – 4:1. Dva slepené góly Pokorného a Janečka navýšily skóre již na 6:1.

Necelé dvě minuty před koncem završil hattrick domácí Pokorný a dal skóre konečnou podobu – 7:1. Nevídaný kolaps ve třetí třetině přinesl nejtěžší porážku HC ŠD za poslední sezony. Písečtí skončili na třetím místě tabulky, když je přeskočil ještě českobudějovický Stars.

Branky a nahrávky: 10. Matlášek (Maurenz, Janeček), 31. Pokorný (Mrázek), 31. Masopust (Ivančov), 34. Papež (Masopust), 37. Pokorný (Janeček), 38. Janeček (Heindl, Hejna), 44. Pokorný (Masopust) – 15. Habart (Rod, O. Gába). Střely 30:25, vyloučení 5:5, využití 1:0, v oslabení 0:0, 45 diváků.

Sestava HC ŠD Písek: Buček – Hronek, T. Bárta, Sup, Suchý, Marek, Pelc – O. Gába, Rod, Habart – D. Gába, L. Volf, Vážný – R. Volf, Megl, O. Bárta, Kozák.

Trenér Marek Kabele po utkání řekl:

„Dvě třetiny se hrál vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách, ale vstup do závěrečné části se nám vůbec nepovedl. Vaz nám srazil gól po třech odehraných vteřinách od druhé modré čáry. Po tomto okamžiku mělo hřiště jasného vládce a Betonova nás ve zbytku zápasu doslova převálcovala. Kluci potřebují nějaký nový impulz, a tak před play off převezme mužstvo trenér Víťa Čapek, jeho zkušenosti jsou k nezaplacení."

Konečné třetí místo znamená, že se HC ŠD střetne ve čtvrtfinále s Pedagogem ČB. Série začíná již tuto sobotu a v neděli (27. a 28. dubna) v písecké Orange Aréně tradičně od 11 hodin.