K závodu dorostenců na 1500 m přijel do Písku i chyšecký atlet Ondřej Kohout, kterého na tento závod pozval Roman Budil st. na "souboj" s výborným Jakubem Budilem. Oba dorostenci měli běžet mimo soutěž a na závod se těšili. Hodinu před samotným závodem však z ničeho nic začala chyšeckého borce bolet pravá noha. Ještě se zkusil rozcvičit a rozklusat, ale bolest neustoupila. Rozhodnutí bylo, nejde to. Ze souboje píseckého a chyšeckého běžce tak sešlo. V samotném závodě pak písecký Jakub Budil potvrdil svou vynikající formu a s převahou dorostenecký závod vyhrál v čase 4:21,39 min. V průběžných letošních dorosteneckých tabulkách Jč KAS se tak dostal na třetí místo a odsunul právě Kohouta na místo čtvrté. Smůlu pro chyšeckou atletiku pak dovršil dorostenec Patrik Bouška, který si při hokejovém tréninku namohl třísla.

V píseckém přeboru rovněž startovaly exmilevské atletky dorostenka Julie Kotalíková v dresu TJ VS Tábor, juniorky Eliška Reindlová a Erika Kofroňová pak hostovaly v juniorském družstvu TJ Nové Včelnice.

Dorosteneckou výšku s převahou vyhrála Julie Kotalíková výkonem 164 cm na první pokus, další postupnou výšku 168 cm pak již nezdolala, a získala pro VS 11 bodů. Exmilevská dorostenka si také vyzkoušela skok o tyči, ale nezdolala základní výšku 220 cm. Ve skoku dalekém skočila 464 cm a obsadila šesté míst se ziskem pěti bodů pro VS.

V juniorské tyči startovala mimo soutěž Eliška Reindlová, která skočila 220 cm. V hodu 600 g oštěpem obsadila páté místo hodem 28,03 m a získala šest bodů pro Novou Včelnici.

V juniorské dálce startovala Erika Kofroňová, která skokem 455 cm obsadila páté místo a připsala pro Novou Včelnici šest bodů. Kofroňová se pak vytáhla v hodu 600 g oštěpem , který vyhrála hodem 33,88 m a získala pro Novou Včelnici 11 bodů. Startovala i v hodu 1 kg diskem a v něm obsadila druhé místo hodem 22,63 m a získala pro družstvo devět bodů.
V soutěži družstev obsadily dorostenky TJ VS Tábor s Julií Kotalíkovou páté místo s 82 body.
V juniorkách skončilo družstvo TJ Nové Včelnice s Eliškou Reindlovou a Erikou Kofroňovou na čtvrtém místě s 81 bodem.

Josef Fuka