Písečtí do vyřazovací části vstoupí jako vítězové skupiny A, soupeř v základní části skupiny B obsadil druhou příčku.

Navzájem se dobře znají z minulosti

Letos se nepotkávali, přesto se dobře znají. Před dvěma lety totiž odehráli základní část ve stejné skupině. Benešov nemá čím by trenéra Milana Matějku překvapil. „Jejich tým se prakticky nezměnil," poodkrývá Milan Matějka, že má soka dobře přečteného.

Vypořádat se musí s výškou protihráčů

Podle kouče se Sršni musí vypořádat hlavně s výškovou převahou soupeře. „Zaměříme se na to i v tréninku, abychom si v obraně dokázali navzájem pomoci," prozrazuje taktické plány.

Na dlouhány v dresu Benešova by měla platit naopak rychlost píseckých basketbalistů. „Věřím, že bude naší silnou zbraní," dokládá Milan Matějka.

Vstupenku do další fáze si zajistí tým, který dokáže vyhrát dva zápasy. Sršni mají výhodu prvního utkání v domácí hale. „Věřím, že by to mohl být klíčový faktor," doufá Milan Matějka, že zahájení play off u Otavy bude pro jeho tým rozhodující výhodou. Doma by Písečtí hráli 
i případný třetí duel. Trenér Sršňů ale spekulace odmítá. „Rádi bychom si postup zajistili v prvních dvou zápasech," říká přesvědčivě.

Kádr mají Sršni dostatečně široký

Milana Matějku těší fakt, že může využít široký kádr svých svěřenců. „Naše soupiska se zaplní komplet, dvanáct hráčů bude připraveno," dokládá kouč. Týmu navíc pomůže i Petr Šlechta, který nastupuje v nejvyšší soutěži za Jindřichův Hradec.

Vítěz série mezi Pískem 
a Benešovem si zajistí účast 
v baráži o první ligu. „Pokud bychom postoupili, určitě bychom se prolínací soutěže zúčastnili," potvrzuje Milan Matějka zájem Sršňů ucházet se o postup do druhé nejvyšší soutěže.

Sobotní utkání začíná ve sportovní hale v Tylově ulici 
v 16 hodin.

Program play off

1. utkání, sobota 28. března:
Sršni Písek – Benešov

2. utkání, sobota 18. dubna:
Benešov – Sršni Písek

příp. 3. utkání, pátek 1. května:
Sršni Písek – Benešov