Teď už se dávno píše jiná kapitola v obou klubech. Ústí nad Labem navazuje na velkou tradici, ale aktuálně kvalit Jihostroje nedosahuje. V ústeckém klubu působí už 35 letý blokař Marek Beer. Extraligovou kariéru má za sebou úspěšnou, zahrál si i v reprezentačním dresu České republiky. Měří 201 centimetr. Jeho spoluhráči v aktuálním ročníku nejvyšší české soutěže jsou podle ústecké soupisky třeba hráč z Venezuely Ronald David Martinez Benitez, Kanaďan Levi Peterson Olson, jeho krajan z Kanady Navreet Suhan nebo ukrajinský nahrávač Ivan Pliasetskyi.

Marek Beer v dresu Ústí nad LabemMarek Beer v dresu Ústí nad LabemZdroj: Deník/ cvf.czPohled do tabulky velí Jihostroji jasné vítězství. "Vůbec se nedíváme na skóre," vysvětluje strategii libero Petr Michálek. Jihostroj se snaží hrát od stavu 0:0 stejně agresivně, jako třeba za vedení o deset bodů.

Velkou změnou oproti předchozím letům je strategie na servisu. České Budějovice už nemají tolik zkažených podání. "Máme velké hráč v obraně na síti," popsal taktiku slovenský blokař Peter Ondrovič.

Jak se zdá, sázka na defenzivu vychází. Zatím ale jen v extralize. V Lize mistrů bude muset Jihostroj nejen na servisu víc zariskovat.

Zápas Jihostroj České Budějovice - Ústí nad Labem začne ve Sportovní hale v sobotu v 18.00. Ústí je v tabulce dole, nedaří se mu. Jihostroj doma je zatím stoprocentní.