Trenéři Michal Horák a Václav Lid do turnaje ITS CUP Kunovice 2017 poslali dvě družstva. Zatímco děvčata ročníku 2004 bojovala v kategorii mladších žaček, ročník 2002 a 2003 sváděl boje ve skupině starších žaček.

V kategorii mladších žaček sehrálo zápasy 12 družstev ve dvou skupinách. Písecká děvčata ve skupině postupně porazila družstva Havlíčkův Brod 17:4, Bytča A 11:2, Velká nad Veličkou 13:3, Hrabůvka 27:4, Zlín A 10:7 a postoupila do bojů o medaile z prvního místa. V bojích o konečné umístění nejprve porazila čtvrtého z druhé skupiny družstvo Kunovic 19:2 a opět družstvo Zlína A 14:6 jako vítěze zápasu s Bohumínem (10:5).

Házenkářky píseckého Sokola.
Turnajová tečka za sezonou se mladým házenkářkám povedla


"Ve finálovém zápase jsme se potkali s družstvem Zlína B. Od prvních minut se zápas pro naše družstvo nevyvíjel zcela podle představ, a když v páté minutě prvního poločasu vyloučil rozhodčí naši středovku do konce zápasu, nezbyla na střídačce žádná hráčka na vystřídání," líčí zápletku trenéři Lid s Horákem.

"Všechna děvčata se slzami v očích si uvědomila, že v této situaci bude těžké s velice dobře hrajícím družstvem Zlína B zvítězit," pokračují. Ale na střed se místo vyloučené Adélky Hosnedlové postavila Gabriela Hachová, která se svého nelehkého úkolu zhostila na jedničku! Dovedla své družstvo do vítězného konce - 10:6.

4. ročník píseckého turnaje v plážové házené.
OBRAZEM: Házenkáři opustili haly a zahráli si na písku v Písku


K vítězství v turnaji a zlatým medailím přibylo ještě jedno ocenění, když se Nela Nosková s 36 vstřelenými góly stala nejúspěšnější střelkyní této kategorie. Starší žačky ve velice vyrovnaném zápolení postoupala ze skupiny ale v bojích o konečné umístění skončila těsně za medailovými pozicemi.