Ranní rosou a padající mlhou zkoušený umělý povrch hokejbalového hřiště dělal menší problémy Píseckým. Není náhodou, že hned v první minutě se na úvodní brance podíleli hráči se zkušenostmi z ledové plochy – Filip Vlček nahrával a Milan Hromádka poprvé rozvlnil soupeřovu síť.

Hosté se dokázali prosadit pouze jednou. V 17. minutě snižovali na 1:3, ale jinak 
s ukazatelem skóre hýbali pouze hrou se bavící hráči Švantláku. Pluhův Žďár si nedokázal poradit s protivníkem ani s kluzkým povrchem a odjel s devíti inkasovanými brankami.

HC ŠD Písek – SK Beer Stars Pluhův Žďár 9:1 (2:0, 4:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 
1. Hromádka (Vlček), 4. Vlček (Habart, Hromádka), 16. Vlček (Duchoň), 27. Kabele (Gába, Habart), 27. Rychlík (Hromádka), 28. Rychlík (Hromádka, Pelc), 31. Gába (Hřebíček), 33. Duchoň (Hromádka, Vlček), 43. Pelc (Vlček) – 17. Čadek.

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Kozák, Hřebíček, Pelc, Volf R. – Gába O., Kabele, Habart – Hromádka, Vlček, Duchoň, Rychlík.

Trenér HC ŠD Písek Marek Kabele po utkání řekl: „Zasloužené tři body. Byli jsme dneska ve všech ohledech lepším týmem. Jsem rád, že se hlavně nikdo nezranil. Kluzký povrch nadělal problémy, ale my jsme se s ním vypořádali lépe.

Podobně bleskový úvod předvedli také písečtí extraligoví mladší dorostenci, kteří do arény, v níž jim byli soupeřem prachatičtí hokejbalisté, vstoupili krátce před nedělním obědem.

Svěřenci trenéra Víta Čapka se radovali hned 
v první minutě – a v té následující znovu. Když po necelých pěti minutách svítila na domácí straně ukazatele skóre trojka, vypadalo to na pořádný debakl hostujících Horalů. Ti se však vzchopili a dvěma brankami ještě v první části se vrátili do hry. Na góly velmi bohatou úvodní třetinu ale uzavřeli domácí – strany se měnily za stavu 4:2. Nervózní druhé dějství plné dvouminutových trestů přineslo další navýšení náskoku Švantláku, na kterém už nic nezměnilo ani závěrečné snažení Prachatických 
o zvrat v poslední části zápasu.

HC ŠD Písek – HBC Prachatice 6:3 (4:2, 1:0, 1:1)

Sestava HC ŠD Písek: Bauš – Beličková, Čapek, Hnyk Š., Sýkora – Daněk, Muchl, Hnyk M., Šimůnek, Pechlát, Fojtů.

Branky HC ŠD Písek: 
2 Muchl, Čapek, Pechlát, Šimůnek, Hnyk M.

Trenér HC ŠD Písek Vít Čapek po utkání řekl: „Měli jsme raketový vstup do utkání. Brzké vedení 3:0 nás pak uspokojilo a museli jsme o vítězství hodně bojovat. V utkání bylo až zbytečně moc emocí."