Tým píseckého Švantláku získal již čtvrtý mistrovský titul v řadě

Písek – Uplynulou sobotu a neděli byly u Otavy sehrány další dva zápasy finálové série oblastní ligy hokejbalistů.

23.5.2012

Na snímku ze sobotního zápasu, ve kterém písecký Švantlák zvítězil nad Betonovou Holubov 4:1, je zachycena situace před domácí brankou. V akci jsou (zleva): hostující Petr Janeček, domácí Jiří Hronek, brankář David Gába, holubovský Štěpán Jílek a písecký Foto: František Panec

Sobota – třetí zápas:

HC ŠD PÍSEK – HBC BETONOVA HOLUBOV  4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Stav série 2:1.

Finálová série se přesunula z Českých Budějovic do Písku a domácí Švantlák se chtěl pokusit o její ukončení na svém stadionu.
Start do třetího utkání měl Švantlák doslova raketový. Po 95 vteřinách od úvodního vhazování se prosadila krásnou kombinací třetí formace. Míček putoval po ose Kubeš – Sýbek a pro Davida Všetečku již nebyl problém překonat Daška v holubovské brance – 1:0.

Za 38 vteřin vybouchla písecká aréna gólovou radostí podruhé. David Všetečka našel Hromádku a ten prostřelil Daška mezi betony – 2:0.
Hosté byli rychlým úvodem píseckého týmu zaskočeni a chvíli jim trvalo, než vyrovnali hru. Na konci úvodní třetiny dostala Betonova možnost dvojnásobné přesilové hry, ale písečtí hráči se ubránili.

V úvodu prostřední části zápasu hráli i domácí přesilovku pěti proti třem, ale rovněž bezúspěšně. Na další branku se čekalo až do závěrečné patnáctiminutovky. Hostům z Betonovy se povedlo Jílkem využít přesilovou hru a bylo to 2:1.

Jenomže radost z návratu do zápasu hostům vydržela pouze dvanáct vteřin. Tolik času potřebovala první písecká formace, aby se po vhazování dostala do útočného pásma soupeře a David Všetečka opět našel Hromádku. Ten, tentokrát i s trochou dávkou štěstí, propálil Daška podruhé a vrátil tak domácím dvoubrankové vedení – 3:1.

Hosté se snažili ještě s výsledkem něco udělat, ale písecká obrana, v čele s výborným Davidem Gábou v brance, již žádnou změnu stavu nepřipustila.

Definitivní pojistkou domácího vítězství byla akce Davida Všetečky, nejlepšího píseckého hráče v utkání, který ve 42. minutě upravil na konečných  4:1.

Branky a nahrávky: 2. D. Všetečka (Sýbek, Kubeš), 3. Hromádka (D. Všetečka), 37. Hromádka (D. Všetečka), 42. D. Všetečka – 35. Jílek (Janeček, Vacek). Střely 49:32, vyloučení 6:5, využití 0:1, přihlíželo 111 diváků.

Sestava HC ŠD Písek: D. Gába (Buček) – Rod, Přibyl, M. Všetečka, Hronek, Gareis, Vážný, Bárta, Pelc, Marek – Hromádka, Kabele, D. Všetečka – O. Gába, Gajovský, Habart – Sýbek, Kubeš, Klouda – Volf, Mergl.

Neděle – čtvrtý zápas:

HC ŠD PÍSEK – HBC BETONOVA HOLUBOV  3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Konečný stav série 3:1.

V utkání se již mohlo rozhodnout o držiteli mistrovského titulu. Ovšem tento zápas byl mnohem vyrovnanější než sobotní. V první třetině hráli prim oba brankaři, kteří nedovolili gólovou radost ani jednomu týmu.

Na první branku, která by určila ráz zápasu, se čekalo až do 18. minuty. A byla to dělová rána kapitána píseckého týmu Gareise, která skončila za Daškovými zády – 1:0.

Navýšit skóre pak mohl  Klouda, který zaskočil za zraněného Ondřeje Gábu a dostal se do několika dobrých šancí,  bohužel se mu nepovedlo využít ani jednu z nich.

Druhý zásah do černého byl pro domácí trochu šťastný: Rod vystřelil, Sýbek střelu tečoval, ta se ovšem ještě odrazila od hostujícího obránce a míček doskákal za brankovou čáru – 2:0.

Stejně jako v sobotním utkání, tak i v neděli se povedlo hostům využít přesilovou hru. Potřebovali na to pouhých devět sekund z trestu Kubeše. Na začátku třetí třetiny tak měli zásluhou Císlera stále o co hrát – 2:1.

Hosté pak měli ještě několik dobrých příležitostí, ale David Gába v brance dokazoval svoje kvality. Stejně jako v celém play off  táhl svůj tým za vytouženým cílem.

Ten byl potvrzen poslední brankou jihočeské hokejbalové sezony ve 40. minutě, a postarala se o ni první písecká útočná formace. Marek Kabele přihrál Davidu Všetečkovi a ten se opět nemýlil – 3:1.

Závěr utkání si už Švantlák  zkušeně pohlídal,  a tak mohla již počtvrté v řadě propuknout mistrovská oranžovo-černá radost.

Branky a nahrávky: 18. Gareis (Vážný, Sýbek), 28. Sýbek (Rod), 40. Všetečka D. (Kabele) – 32. Císler (Papež). Střely 46:42, vyloučení 8:8, využití 0:1,  utkání sledovalo 250 diváků.

Sestava HC ŠD Písek: D. Gába  (Buček) – Rod, Přibyl, M. Všetečka, Hronek, Gareis, Vážný, Bárta, Pelc, Marek – Hromádka, Kabele, D. Všetečka – O. Gába, Gajovský, Habart – Sýbek, Kubeš, Klouda.

Písecký trenér Vít Čapek po vítězných zápasech řekl:

„Celá finálová série byla velmi těžká. První zápas nás probudil z letargie, když nám soupeř ukázal svoji sílu. Klobouk dolů před Betonovou, že celé finále sehrála jen v několika lidech.  Opět se ukázala síla našeho týmu v play off, tyto zápasy nám vyloženě sedí. Všem hráčům děkuji za celou sezonu a zvláště pak za výsledky v play off."