Utkání hodnotili trenéři obou celků takto:

Jan Bělka, Olomouc:

„Myslím si, že zápas ovlivnil náš výborný začátek, kdy jsme do šestnácté minuty odskočili soupeři o devět branek. Poté se ale naše hráčky trochu ukolébaly snadným vedením, kdy byl písecký tým trochu zaskočený tímto naším nástupem.

My jsme se připravovali hlavně na domácí střelkyně Vyhnalovou a Borovskou, což jsou velice kvalitní hráčky, ale podle mého názoru byla nejlepší hráčkou Písku v zápase Součková, s jejímiž střelami si naše obrana nevěděla rady. A právě její branky nakoply domácí tým ke zlepšení hry a  stahování našeho náskoku.

Navíc domácím výborně zachytala brankářka. Řekl bych, že to bylo velice bojovné utkání, ve kterém se postupem času hra vyrovnala. Věděli jsme, že Písek má kvalitní tým a po výkonu v tomto zápase jistě začne sbírat body i jinde.

Mladé hráčky v týmu mají budoucnost, určitě se časem vypracují v opory družstva. V příštím kole hraje Písek v Michalovcích, kde může překvapit. V ženské házené se to děje běžně. Pokud Michalovce podcení Písek, mohou na to doplatit."

Jak už jste zmínil, po čtvrthodině hry jste vedli rozdílem devíti branek, ale úvodní poločas jste vyhráli jen o tři góly a celé utkání o jedinou branku. V čem to bylo, že jste po přestávce tak polevili?

„I když jsme hráčky o přestávce upozorňovali, že musí nadále předvádět svoji hru s rychlým přechodem do útoku, který jim v prvním poločase vycházel, od šestnácté minuty druhého poločasu naše děvčata zklamala. Navíc Písek podržela brankářka, některé její zákroky byly velice dobré."

Písecké hráčky, hlavně Borovská, trefily za celý zápas snad šestkrát nebo sedmkrát tyč. Při lepší mušce z toho mohly být branky a výsledek byl docela jiný. Je to tak?

„Ano, i když i naše hráčky rovněž několikrát trefily tyč písecké branky. Tak už to v házené chodí."

Jan Slavík, Písek:

„Pro nás to bylo hrozně nešťastné utkání. Zaspali jsme začátek, kdy jsme si nechali odskočit soupeře na neuvěřitelný devítibrankový rozdíl. Jsem rád, že to hráčky takzvaně nezabalily, zvedly se a ještě dokázaly utkání hodně zdramatizovat. Bohužel jsme trefili několikrát tyč soupeřovy branky, kterou střežila výborná Raníková.

Problémy jsme měli ze strany výborné Fabíkové, její zkušenosti jsou na hřišti hodně vidět. Z našeho týmu odehrávala výborný zápas Součková, která navíc vstřelila osm branek, velmi dobrá byla brankářka Stojarová. Musím však pochválit všechny hráčky za obrovské nasazení a za to, že bojovaly až do konce."

V čem to bylo, že jste nezachytili začátek střetnutí, na které jste se poctivě připravovali?

„V začátku nám nevyšly dvě nebo tři střely,  v soupeřově brance stála výborná Raníková, možná jsme do zápasu vstoupili zbytečně nervózně a dovolili jsme soupeři skórovat z trháků. A v tom okamžiku si hráčky přestanou věřit a nějakou dobu trvá, než se zvednou.

Při oddechovém čase jsme se snažili hráčky vyhecovat k tomu, aby zvedly hlavy a bojovaly až do konce zápasu. V minulém zápase se dařilo hlavně Vyhnalové s Borovskou, tentokrát byla nejlepší hráčkou a střelkyní týmu Součková. Ve Zlíně zase odehrála skvělý zápas Kutlvašrová.  Vždycky je dobré, když se k tradičním oporám přidají i další hráčky."

A když porovnáte tento zápas tím minulým ve Veselí, vidíte tam nějaké rozdíly?

„Ve Veselí jsme sehráli vynikající zápas, až do 55. minuty jsme předváděli skvělou házenou. Bohužel znovu v okamžiku, kdy se utkání lámalo, jsme neproměnili vyložené šance. My se musíme naučit i vyhrávat. Soupeř dával góly a my naopak trefovali tyče, takže v důležitých momentech nás opustilo sportovní štěstí.

Myslím si, že všechny tři zápasy, které jsme odehráli od začátku roku, byly velmi dobré, kvalita týmu šla nahoru, jen je škoda, že jsme v nich nezískali více bodů."

Po skončení oficiální části tiskovky byl novinářům představen Antonín Ješátko, zástupce ředitele Jaderné elektrárny Temelín, jež podporovala písecké družstvo již v minulé sezoně a nejinak tomu bude i v tomto roce.

„Jsem písecký rodák, takže jsem rád, že JETE výrazně podporuje hlavně mládežnický sport," řekl Ješátko a pokračoval: „Každoročně dáváme do regionu dvacet čtyři milionů korun. Předloni jsme se rozhodli podporovat také píseckou házenou.

Nechceme působit jenom v Jihočeském kraji, ale stejně jako podporujeme basketbal ve Strakonicích, přejeme si, aby písecká házeně byla vidět stejně tak, jako vrcholové sporty v Českých Budějovicích – fotbal, lední hokej či volejbal. Chceme v oblasti působit takovým způsobem, aby v každém větším městě byl zastoupen jeden sport, který je pro daný region nějakým způsobem významný.

Proto dáváme interligovému družstvu Písku tři sta tisíc korun a  mládeži sto tisíc korun. Já doufám, že naše spolupráce, konkrétně s píseckou házenou, bude pokračovat i v následujících letech. Dneska jsem viděl velice hezké, dramatické utkání, bohužel se špatným koncem pro domácí tým. A tak mi nezbývá nic jiného, než popřát píseckým hráčkám do dalších zápasů více štěstí."