Michalovce, jako vedoucí celek Mol ligy, byly vysokým favoritem i tentokrát, přesto mohla být prohra o dvacet jedna gólů pro některé fanoušky zklamáním.

Trenér Vladislav Jordák vstupuje s Pískem do jarní části Mol ligy nedělním utkáním s Hodonínem.Zdroj: Jan ŠkrlePodle trenéra píseckých házenkářek Vladislava Jordáka však bylo v sobotu těžké lídra soutěže více potrápit. „Mě ta výše prohry až tolik nepřekvapuje. Odpovídá situaci v jaké se nacházíme. Postihla nás značná marodka a potřebujeme dát družstvo zase dohromady. Také je třeba vidět, že Michalovce jsou na úplně jiné úrovni,“ objasňuje Jordák důvody vysoké porážky.

Hlasujte v anketách o sportovní hvězdu a nejoblíbenější sportovní klub čtenářů Píseckého deníku.
ANKETA: Zvolte Sportovní hvězdu čtenářů Píseckého deníkuKouč nicméně kvituje, že některé dlouhodobě marodící hráčky se postupně vrací do sestavy. „Těší mě, že už nastoupila Pavlína Novotná, ty holky ale potřebují víc času, aby se do toho zase dostaly,“ říká trenér.

Stále však chybí dlouhodobě zraněná Michaela Pešková a ze sestavy vypadly také Vendula Šelaisová a Nicola Palasová, které měly lví podíl na poslední výhře nad Hodonínem.

„Pořád hrajeme jen na jednoho pivota a to vše se na posledních výsledcích projevilo. Musíme více zapracovat mladé hráčky. Také je nutné vzít v úvahu, že máme za sebou zápasy proti týmům z elitní čtyřky,“ zdůvodňuje poslední nelichotivé výsledky Jordák.

Hlasujte v anketách o sportovní hvězdu a nejoblíbenější sportovní klub čtenářů Píseckého deníku.
ANKETA: Zvolte Nejoblíbenější sportovní klub čtenářů Píseckého deníkuSe Šalou Jihočešky prohrály o sedmnáct gólů, s Veselím o patnáct a s Michalovci rozdílem jednadvaceti branek. „Poslední zápasy pro nás byly náročné. Nyní nás čeká o víkendu pauza a my ji jednoznačně vítáme, protože se potřebujeme dát po zdravotní i psychické stránce do pořádku. Po ní nás čekají podstatně důležitější duely než s Michalovci a my se na ně musíme dobře připravit,“ praví trenér Písečanek Vladislav Jordák.

Za dva týdny přijede do Písku Zora Olomouc a domácí házenkářky jistě budou mít vyšší ambice.

Sokol Písek - Iuventa Michalovce 20:41 (10:19)
Slovenský favorit v Písku nezaváhal