Zápas hodnotili na tiskovce trenéři obou celků.

Petr Olšavský, Senec:

„Vyhráli jsme a máme dva body, takže jsme spokojeni. Usilujeme o to, abychom se dostali na třetí místo ve slovenské části soutěže. Sami  jsme utkání v jeho závěru zdramatizovali svými chybami a zahozenými šancemi. Zápas se hrál na slušné úrovni a musím říci, že s prvním poločasem jsem více spokojený než s druhou polovinou. Po deseti minutách úvodní půle jsem musel hráčkám trochu domluvit, protože si, stejně jako v předchozích zápasech, opět vybraly kratší úsek, kdy se jim nedařilo.

A když jsme pak stáhli vedení domácího týmu a otočili výsledek na naši stranu, začala děvčata předvádět hru, na kterou jsem u nich zvyklý. Mrzí mě, že spoustou zahozených šancí jsme dali příležitost soupeřkám ke skórování. Domácí hráčky se v závěru střetnutí na nás dotáhly až na dvoubrankový rozdíl, takže poslední minuty byly docela  nervózní. Naštěstí  jsme vedení udrželi až do konce zápasu a získali tak potřebné sebevědomí před nadcházejícím těžkým zápasem s Veselím nad Moravou."

Hrálo se poměrně tvrdě, utkání bylo z důvodu ošetřování hráček obou týmů několikrát přerušeno. Co vy na to?

„Nemyslím si, že by se hrálo surově, my jsme na tvrdou házenou zvyklí. Pouze mě mrzí, že nebyly trestány tvrdší zákroky, jako byly údery do tváře a podobně. To bylo na červenou kartu. A byly tam i jiné momenty, které se měly trestat. Ale to je věc názoru, já se k výkonu rozhodčím nesmím vyjadřovat, jinak bych dostal pokutu. V době velké demokracie se mohu k rozhodčím vyjádřit až po osmačtyřiceti hodinách."

Neměl jste obavy z toho, že kdyby se hrálo ještě pět minut, mohl Písek uhrát remízu nebo dokonce zvítězit?

„Já si myslím, že naše děvčata byla hodně nabuzená a že by si zbývající minuty pohlídala. Těžko říct, jinak se o tom hovoří tady na tiskovce a možná, že jinak by tomu bylo na hřišti. Pravdou ale je, že písecké hráčky byly v závěru střetnutí hodně nebezpečné a usilovaly o to, aby získaly alespoň bod. Ale podle mého názoru bychom těsné vedení udrželi.

My jsme postavili písecký tým na nohy zahozenými šancemi, množstvím technických chyb a málo důraznou hrou v obranné i útočné činnosti. To už je ale na jiné povídání, já si to s hráčkami doma rozeberu."

Jan Slavík, Písek:

„Měli jsme obrovské problémy v obranné činnosti, kde jsme již na začátku hráčky upozorňovali na to, že největší nebezpečí hrozí od střelkyně Dubajové a souhry soupeře s pivotmankou. Bohužel za celý zápas jsme se s tímto nedokázali srovnat. A zkušený soupeř naše chyby v obraně trestal. A když jsme se začali na Senec brankově dotahovat, neproměnili jsme vyložené šance, takže i proto jsme prohráli."

Proč jste za stavu 10:7 začal střídat vaše hráčky?

„Po bitvě je každý generál. Já vím, byla to moje chyba. Ale chtěl jsem dát příležitost hráčkám, které v týdnu poctivě chodí na tréninky. Jenomže soupeř výsledek otočil…"