Ivan Rybařík (Čistý sport) přijel do cíle delší trati (86 km) v Náměšti nad Oslavou s velkým náskokem s jistebnickým kolegou Zdeňkem Tomečkem (GS Technik Cyklo Team Jistebnice).

Třetí v pořadí dojel loňský vítěz Milan Fajt (Eurofoam sport team) a čtvrtý Tomáš Gladiš (Galaxy CykloŠvec), který tak vyhrál kategorii A – muži 19 – 29 let.

Ivan Rybařík je vítězem etapového závodu Crocodile Trophy 2012 v Austrálii. Mezi ženami na trati 86 km zvítězila Milena Cesnaková (GS Technik Cyklo Team Jistebnice).

Trasy vedly krásným údolím řeky Oslavy přes rozhlednu Babylon a měřily 40 km a 86 km. Trasa A (86 km) měla převýšení 1 875 m, trasa B (40 km) měla  převýšení 804 m. V rámci maratonu se jel i dětský závod.

Výsledky:

Trasa 86 km – muži absolutní pořadí: 1. místo Ivan Rybařík (Čistý sport) 3:10:54, 2. Zdeněk Tomeček (GS Technik Cykloteam Jistebnice) +0:00, 3. Milan Fajt (Eurofoam Sport Team) +4:22, 4. Tomáš Gladiš (Galaxy CykloŠvec) +11:05, 5. Pavel Bartoň (Eurofoam Sport Team) +11:19.

Trasa  86 km – ženy absolutní pořadí: 1. místo Milena Cesnaková (GS Technik Cykloteam Jistebnice) 3:38:47, 2. Jana Matlášková (Cyklo Jiřička) +21:35, 3. Tereza Vaňková (M. K. V.  Sport) +36:37.

Kratší trasu 40 km vyhráli Milan Šustek (Toyota Dolák MTB) a Zdeňka Němcová (Uniqa Jihlava).