Vysokou úroveň turnaje potvrzuje i fakt, že se ho v seniorských kategoriích zúčastnili i olympijští medailisté či jejich vítězové a několik medailistů z mistrovství světa a Evropy. V mládežnických kategoriích pak nechyběli medailisté z nedávného mistrovství Evropy konaného na Kypru a spoustu dalších kvalitních závodníků, kteří spadají do evropská a světové špičky.

Oddíl SKP karate Písek reprezentovalo na Slovensku celkem šest závodníků. "V početně obsazených kategoriích si děti mohly vyzkoušet, jaké to je porovnat se s TOP závodníky Evropy. I přesto, že to třeba nestačilo na medaili, bylo vidět, že děti měly velkou snahu se ostatním soupeřům vyrovnat a rozhodně se na tomto turnaji neztratily," poznamenal trenér mladých karatistů David Krejča.

Zlato v kategorii kumite U10 +37 kg vybojovala Tereza Štérová. Do repasáže se dostal Jonatán Vilhelm, který nakonec v kategorii kumite U16 -70 kg obsadil 9. místo. Ostřílená závodnice Kateřina Nováková reprezentovala oddíl v kategoriích kumite U18 -53 kg a U16 -54 kg. Na medailové umístění to tentokrát nestačilo stejně jako u ostatních závodníků Štěpána Zelenky a Vanessy a Aarona Havlíkových. Oddíl SKP karate Písek obsadil v obrovské konkurenci celkové 39. místo mezi všemi zúčastněnými kluby a stal se 3. nejúspěšnějším klubem ČR.