V Luhačovicích na silnici zvládli cyklokrosaři ČEZ CT Tábor závod Českého poháru 2012 naprosto bravurně.
Doslova skvěle.

Martin Bína vyhrál, když si s ostatními soupeři pohrával, jak se mu zamanulo. „Je to  historický úspěch," poznamenal spokojený šéf klubu Čestmír Kalaš. „Výsledek na silnici je ohromný," zářil. Je ale pravda, že i v historii se Šimůnkovi, Fišerovi a dalším hvězdám světového cyklokrosu na silnici dařívalo…

Táborští každý rok vyhlašují, že berou závody na silnici jako přípravu na hlavní krosovou sezonu. „To platí, ale když už se závodník postaví na start, tak chce vyhrávat." Jihočeši vydrží v nastaveném tempu až do MČR. „Pak jim trenér naordinuje odpočinek a pomalu začneme další přípravu." Nad připomínkou, že krosová sezona je ještě v nedohlednu, Kalaš varovně zdvihne prst. „Pozor! Začínáme už v září!"

Martina Bínu ještě v nedávné době trápilo vážné zranění kolen. „Začal jezdit prakticky až v lednu," naznačuje šéf táborského klubu, že hvězda týmu se vrací do pelotonu závratným tempem. „Je to až neskutečné. On je ale obrovský talent, je mistrem světa, byl čtvrtým na světovém šampionátu v Elite. Je to drahokam."

Bína podřizuje trénink návratu do světové cyklokrosové špičky až do neskutečných detailů. „Určitě se vrátí," je přesvědčený Kalaš. „Ohromně shodil, zbavil se čtrnácti kilogramů, precizně dodržuje životosprávu." I velký talent ale musí po zranění pracovat na kole s rozumem. „Hlavně v první sezoně nesmí všechno jezdit nadoraz."